Pies na Ukrainie może zawyżyć posiadany majątek?
fot. unsplash.com
Autor Komunikaty prasowe - 4 Lutego 2020

Kontrowersyjne słowa polityka do emerytki. Poradził sprzedać psa, by miała na życie

Pies przyjacielem człowieka na dobre i na złe? Innego zdania miał być ukraiński polityk rządzącej partii "Sługa Narodu", który zalecił emerytce sprzedaż rasowego psa, by mogła uzyskać pieniądze z dopłat do wysokich cen gazu. Jedynym usprawiedliwieniem dla ukraińskiego polityka dla dalekiej od poprawności wypowiedzi jest jego młody wiek - 25 lat.

Pies na sprzedaż

Słowa o tym, żeby mieścić się w kryterium dochodowym poprzez sprzedaż psa miały paść podczas programu talk-show Hołos Naroda (Głos Ludu) na kanale 112. Polityk Jewhenij Brahar tłumaczył między innymi co należy zrobić, by uzyskać dopłaty w związku z wysokimi cenami detalicznymi gazu.

500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektówCzytaj dalej

Do programu miała dodzwonić się jedna z ukraińskich emerytek, która poskarżyła się na wysokie ceny gazu i swoją emeryturę. Miała przekazać, że dostaje 2 tys. hrywien emerytury, co stanowi ok. 310 zł, a rachunek za gaz za ubiegły miesiąc wyniósł 1953 hrywien, czyli ok. 303 złote plus jego dostarczenie 154 hrywny (24 zł). Poruszony sytuacją emerytki polityk miał skomentować: "Przeżyć w tych warunkach rzeczywiście jest trudno, ale nie wiemy, czy słuchaczka, która dodzwoniła się do studia, nie ma jeszcze jakiejś własności, bo dopłata jest przyznawana w zależności od posiadania innego majątku i od stanu majątkowego".

Po czym miał dodać uwagę, która mogła zbulwersować wszystkich widzów programu, ale i też władze jego macierzystej partii. - Jeśli np. jakiś pies ekskluzywnej rasy (biega) po podwórku, to może przecież w każdym momencie sprzedać tego psa i spokojnie opłacić (rachunki) - powiedział polityk.

Polityk przeprasza

Na reakcję polityków i internautów Jewhenij Brahar nie musiał długo czekać, co spowodowało, że jeszcze tego samego dnia za swoją wypowiedź przeprosił. "Jest mi bardzo przykro, że moja wypowiedź na kanale 112 o dopłatach wywołał tak burzliwą reakcję. Jestem nowy w polityce i jeszcze nie nauczyłem się odpowiadać na delikatne pytania" - napisał na Facebooku.

Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Lider prezydenckiego ugrupowania Sługa Narodu Ołeksandr Kornijenko powiedział "Ukraińskiej Prawdzie", że frakcja zastanawia się nad tym, co dalej będzie z Braharem, jakie konsekwencje mogą być wobec niego wyciągnięte, gdyż "formalnie Jewhenij niczego nie naruszył".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauci wpłacili 400 tys zł. Zbiórka zgłoszona do prokuratury
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych "na głowę". Jest tylko jeden warunek
Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News