Nowe pieniądze, którymi nie zapłacisz - do obiegu wchodzą nowe monety
By Filuwek - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19556851
Autor Wiktoria Pękalak - 21 Października 2020

Będziesz miał pieniądze, a z nich nie skorzystasz. Czekają Cię spore problemy z nowymi monetami

Do obiegu wchodzą nowe monety. Jak się okazuje, pieniądze mogą przysporzyć wiele problemów, ponieważ możemy mieć trudności, by zapłacić nimi w parkometrach, czy kupując bilety autobusowe.

Nowe pieniądze

Od początku 2020 roku Narodowy Bank Polski wypuścił do obiegu nowe monety. Od tego czasu nie mieliśmy jednak jeszcze okazji zapłacić nowymi pieniędzmi o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr i 1 zł ze stali pokrytej miedzią i niklem.

Restauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeńRestauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeńCzytaj dalej

Sposób produkcji zmieniono przede wszystkim po to, by obniżyć koszty emisji. Wcześniej monety produkowano z droższego miedzionku.

Możesz mieć problemy z płaceniem nowymi monetami

Bank centralny, jak przekazał portal bankier.pl, przekonywał, że „wizerunek, bok, średnica oraz masa monet nie uległy zmianie”.

Okazuje się jednak, że automaty, w których płaci się m.in. monetami, mogą mieć problem z prawidłowym odczytaniem pieniędzy, w związku z czym transakcje będą niemożliwe.

Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Czytaj dalej

RMF FM zgłaszało, że nieprawidłowości pojawiają się zwłaszcza podczas korzystania ze starszych urządzeń, ponieważ te mogą wymagać ponownej kalibracji.

Nowe pieniądze dopiero od kilku tygodni pojawiają się w naszych portfelach, zwłaszcza u osób zamieszkujących południowe obszary kraju.

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

Sami Polacy wielokrotnie narzekali na to, że jednogroszówki tylko obciążają portfel. Nie dość, że nie mają większej wartości, to gdy przychodzi do zapłaty znamiennej końcówki 99 groszy, nikomu nie chce się tracić na wyszukiwaniu w kieszeniach najniższych nominałów. Każdy woli zapłacić okrągłą cenę, by kasjer znowu wydał nam resztę drobnymi.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. PiS zabierze 500 plus? Niepokojące doniesienia, rząd ma szukać pieniędzy
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Niemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkamiNiemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkamiCzytaj dalej

Nie pierwsza modernizacja monet

To nie pierwszy raz kiedy NBP zmienia stop monet. Poprzednio taka zmiana nastąpiła w 2014 r., kiedy nowy wizerunek otrzymały monety 1, 2 i 5 groszy.

Mosiądz manganowy, który był wcześniej wykorzystywany, zastąpiono stalą powlekaną mosiądzem. Ten zabieg także miał służyć ograniczeniu kosztów emisji groszówek, których produkcja przewyższała ich wartość.

Popularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnieniaPopularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnieniaCzytaj dalej

Zabiegi NBP są dosyć nietypowe w porównaniu do innych krajów, które zdecydowały się wycofać nominały, których produkcja kosztowała więcej niż ich nominalna wartość.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukradli bajońską sumę z taksówki w samym centrum Warszawy. Trwa obława policji
  2. Maja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osób
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Nowe ustalenia w sprawie stanu zdrowia Radosława Majdana. Mąż Małgorzaty Rozenek leży w szpitalu przez COVID-19
  7. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach
Niestety, sytuacja jest coraz gorsza. Przed nami silne wzrosty cenNiestety, sytuacja jest coraz gorsza. Przed nami silne wzrosty cenCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News