Pieniądze ZUS emerytura 22,4 tys. zł
pikepro.com
Autor Przemysław Terlecki - 19 Lutego 2020

Emerytura warta 22,4 tys. zł miesięcznie. ZUS ujawnia jak otrzymać takie pieniądze

Pieniądze, o których marzy niewątpliwie niejeden z emerytów, dostaje mężczyzna zgarniający co miesiąc 22,4 tys, złotych. Co ciekawe, jest przepis na takie świadczenie. Ujawnił go sam rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Wojciech Andrusiewicz.

Pieniądze, których nie widział na swojej umowie nawet niejeden nieźle zarabiający Polak, miesięcznie otrzymuje pewien mężczyzna w podeszłym już wieku. 22,4 tys. złotych od ZUS to najwyższa emerytura w Polsce. Między nią, a najniższym świadczeniem jest ogromna różnica. Inny emeryt otrzymuje bowiem miesięcznie 4 grosze.

Skąd tak wielka różnica i w czym kryje się tajemnica ogromnej kwoty, jaką otrzymuje prawdziwy krezus wśród emerytów? Jak wyjaśnia rzecznik ZUS, Wojciech Andrusiewicz, wszystko zależy od stażu pracy, którą wypracował sobie świadczeniobiorca. W wypadku rekordzisty ten wyniósł 57 lat, a sam emeryt przeszedł na zasłużony odpoczynek dopiero w wieku 81 lat. Drugi składki na ZUS odprowadzał jedynie miesiąc i 13 dni.

Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwieWidzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwieCzytaj dalej

Pieniądze, jakich wielu emerytów nie widziało. Ty także możesz je mieć

- Najwyższe świadczenie otrzymuje mężczyzna, który na emeryturę przeszedł po 57 latach pracy, w wieku ponad 81 lat. Pamiętajmy, że każdy dodatkowy rok pracy w okresie, gdy przekraczamy granicę powszechnego wieku emerytalnego, może nam podnieść świadczenie o 8-10 proc. - wskazuje rzecznik ZUS.

Im więcej więc pracujemy i im dłużej odkładamy składki na ZUS, tym większa będzie nasza emerytura. Jednak warto pamiętać, że szczególnie świadczenie rośnie, gdy pracujemy już po osiągnięciu wieku emerytalnego. W ciągu kilku lat po jego przekroczeniu pieniądze otrzymywane z emerytury mogą się znacznie powiększyć.

Wciąż jednak łatwiej znaleźć się w grupie, gdzie pieniądze nie są takie wielkie

Obecnie w Polsce żyje 427 osób, które pobierają świadczenia powyżej 10 tys. złotych, jak wskazuje portal Money.pl. Jeśli brać pod uwagę fakt, że w sumie w całym kraju emeryturę pobiera ponad 6,5 mln Polaków, to niewielki ułamek spośród całości. Warto wspomnieć, że znacznie więcej jest Polaków, którzy pobierają niższe emerytury. Znacznie niższe.

Ponad 28,6 tys. Polaków miesięcznie na konto w ramach emerytury dostaje pieniądze nieprzekraczające 500 złotych, podje Money.pl. W 2019 roku liczba osób znajdująca się w tym gronie zwiększyła się o 31,3%. Znacznie łatwiej wpaść do grupy o niskiej emeryturze, niż znaleźć się wśród prawdziwych emerytalnych bogaczy i zgarniać pieniądze na poziomie wynagrodzenia licującego z tym, które otrzymuje chociażby prezes spółki.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja CBA w Wołominie. Zatrzymano cztery osoby
  2. Objawy tętniaka mózgu. Każdy powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
Parlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówParlamentarni krezusi. TOP 10 najbogatszych polskich posłów i senatorówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News