fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Polskie pieniadze.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 7 Grudnia 2020

Dodatkowe nawet 1000 złotych. Sieci handlowe zaskakują na święta

Ciężka praca w sklepie została doceniona przez pracodawców, którzy w okresie świątecznym oferują swoim pracownikom dodatkowe pieniądze. Najwięcej pieniędzy w puli przewidziała Biedronka, ale na liście znajduje się m.in.: Netto i Kaufland.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie sieci sklepów zdecydowały się wesprzeć pracowników na święta
 • Który sklep da im najwięcej
 • Jakie obowiązują limity w sklepach

Pieniądze dla pracowników

Okres grudniowy, a przede wszystkim czas przedświąteczny cechuje wzmożona ilość klientów w sklepach robiących jeszcze większe zakupy niż zwykle. Sprzedaż, sprzątanie sklepu oraz obsługa klienta spada zazwyczaj na barki pracowników i to właśnie ich postanowiono w tym roku nagrodzić.

"Wspierając pracowników sieci, a także szeroką grupę współpracowników z firm partnerskich, zarząd Jeronimo Martins Polska zdecydował o możliwości skorzystania przez pracujących na stanowiskach niemenedżerskich, z rabatu do wartości 1000 zł na zakupy w sklepach sieci" - poinformowała Biedronka w swoim komunikacie.

Z danych szacunkowych firmy wynika, że z rabatów będzie mogło skorzystać ok. 60 tys. pracowników Biedronki, a dodatkowo będą to pracownicy firm współpracujących. Wsparcie pod postacią 1000 zł ma pomóc w zorganizowaniu tradycyjnych świąt.

- Kryzys związany z pandemią udowodnił wagę pracy, którą wykonujemy jako zespół Biedronki. Nasze usługi i niezakłócone działanie ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego społeczeństwa. Dzięki nam miliony Polaków mogą bezpiecznie robić zakupy. Chcę wyrazić swoją wdzięczność za pracę i postawę, jaką wykazaliście w tym roku - napisał w specjalnym liście przygotowanym na tę okazję Luis Araujo, dyrektor generalny Biedronki.

Masowe kontrole w całym kraju. Jeden typ działalności może stracić pieniądze od państwaMasowe kontrole w całym kraju. Jeden typ działalności może stracić pieniądze od państwaCzytaj dalej

Pieniądze za pracę w święta

Jak się okazuje, Biedronka nie jest odosobniona w swoich działaniach, bowiem na podobny krok zdecydowały się także inne sieci sklepów.

Właściciel sklepów Lidl i Kaufland, grupa Schwarz zdecydowała się na bony świąteczne dla pracowników. W tym roku będzie to maksymalnie 700 zł, które trafi w ręce prawie 39 tys. pracowników.

Jeszcze wcześniej dodatkowe świadczenia swoim pracownikom przyznała sieć sklepów Netto. Pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucji otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł - informuje TVN25 BiS.

Niemcy mają olbrzymi problem w swoich zakładach. Jedna kompromitacja goni kolejnąNiemcy mają olbrzymi problem w swoich zakładach. Jedna kompromitacja goni kolejnąCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Tylko u nas: Lider "Boys" o branży disco polo i kryzysie
 2. TVN niechcący zdradził, kto wygra show? Nagranie zastanawia
 3. Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Premie potwierdzone

"Świadczenie trafi do osób, które podczas drugiej fali epidemii były w pełni dyspozycyjne i obecne w pracy. To wyraz podziękowania za codzienne zaangażowanie i wysiłek wkładany w obowiązki, w trudnej sytuacji szczególnego narażenia na zakażenie wirusem" - napisano w komunikacie prasowym opublikowanym pod koniec października.

Obecnie w sklepach oraz galeriach handlowych obowiązują limity osób. Według wytycznych w sklepie o powierzchni 100 mkw. przebywać może 1 osoba na 10 mkw., natomiast w sklepach większych niż 100 mkw. jest to 1 osoba na 15 mkw.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
 2. Jak zadbać o serce przy pomocy diety? Najważniejsze rady, które mogą przynieść wspaniałe efekty
 3. Na ogrzewaniu można oszczędzić. Pamiętaj o kilku kwestiach
 4. Nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy. Jest też nowa kara
 5. Polacy oszaleli na ich punkcie. Zakup, który podbiła pandemia
 6. Nie żyje uwielbiana dziennikarka. Do końca walczyła z ciężką chorobą
 7. Nie żyje słynny piłkarz. Strzelił gola w finale mistrzostw Europy
Aż się nie mieści w głowie. Przestępcy udają nawet ZUS, też mogłeś dostać podejrzany mailAż się nie mieści w głowie. Przestępcy udają nawet ZUS, też mogłeś dostać podejrzany mailCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News