pieniądze-w-kieszeni-pxhere-kółko
fot. pxhere.com
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Marca 2020

WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne

Pieniądze mogą być teraz wyjątkowo niebezpieczne. W obliczu epidemii koronawirusa COVID-19 Światowa Organizacja Zdrowia zaleca korzystanie z płatności zbliżeniowych.

Pieniądze zagrożeniem. WHO ostrzega

W celu ograniczenia rozprzestrzenia się koronawirusa Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ograniczenie używania gotówki. Nie jest tajemnicą, że pieniądze mogą być nośnikiem różnych bakterii. Teraz okazuje się, że koronawirus może utrzymywać się na gotówce nawet przez kilka dni. W tej chwili lepiej korzystać z płatności zbliżeniowych.

Długo zapowiadany podatek może w końcu wejść w życie. Powinniśmy przygotować się na wyższe ceny?Długo zapowiadany podatek może w końcu wejść w życie. Powinniśmy przygotować się na wyższe ceny?Czytaj dalej

Pieniądze wyjątkowo narażone na koronawirusa. Lepiej płać kartą

Choć Światowa Organizacja Zdrowia nie przedstawiła w tej sprawie oficjalnego komunikatu, to o używaniu pieniędzy i zagrożeniu koronawirusem opowiedział rzecznik WHO na łamach brytyjskiego dziennika “The Telegraph”, którego fragmenty przywołuje portal Bankier.

Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

- Przenoszenie się wirusa za pośrednictwem jest banknotów jest możliwe. Wiemy, że papierowe pieniądze często przechodzą z ręki do ręki, przez co mogą zbierać wszelkie rodzaje bakterii i wirusów. Naszym zaleceniem jest mycie rąk po kontakcie z banknotami oraz unikanie dotykania twarzy. Kiedy to tylko możliwe, dobrym pomysłem jest przejście na płatności bezdotykowe - zalecił rzecznik WHO, cytowany przez portal bankier.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Zdjęcia mówią same za siebie. Rydzyk wydaje nasze pieniądze bez zastanowienia

Także Bank Anglii ocenił na łamach dziennika, że pieniądze mogą być teraz niezwykle niebezpieczne. „Jak każda inna powierzchnia, z którą kontakt ma wiele osób, banknoty mogą przenosić bakterie lub wirusy. Ryzyko związane z kontaktem z polimerowym banknotem nie jest jednak większe niż w przypadku dotknięcia każdej innej powierzchni, takiej jak poręcz, klamka czy karta kredytowa”.

Czyszczą pieniądze, drukują też nowe

Epidemia w Chinach wymusiła specjalne procedury postępowania z gotówką w Państwie Środka. Jak podaje portal bankier.pl, Ludowy Bank Chin zdecydował, że używane pieniądze z terenów najbardziej narażonych na koronawirusa nie będą transportowane do innych części kraju.

Ponadto pieniądze te zostały zdezynfekowane przy pomocy ultrafioletu i nagrzewania, a także wyłączone z obiegu na dwa tygodnie. Aby zapewnić płynny obieg gotówki chiński bank centralny wprowadził nowe banknoty o łącznej wartości 600 mld juanów. Także Korea podjęła podobne działania.

Dzień Kobiet w biznesieDzień Kobiet 2020. Najlepsze prezentyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skradziono kota ze schroniska w Warszawie. Musi pilnie wrócić, ma chorobę, potrzebuje leczenia
  2. Na diagnozę czekała 16 lat. Objawy były książkowe
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia
Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News