Piekarnia "Kuracyjna" działała od 110 lat. Niestety, to już koniec tej pięknej historii
summa / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Stycznia 2020

Najstarsza warszawska piekarnia do zamknięcia. Masz jeszcze tylko kilka dni na zakupy

Piekarnia “Kuracyjna”, najstarsza piekarnia w Warszawie zostanie zlikwidowana. Ostateczna data likwidacji została ustalona na 31 stycznia - informuje Wirtualna Polska.

Piekarnia działała od 110 lat

O sprawie poinformowała Agata Wołoszyn z Wirtualnej Polski. Piekarnia “Kuracyjna” to najstarsza piekarnia w Warszawie. Została założona w 1910 roku w Konstancinie. To interes rodzinny, a nazwa wzięła się od tego, że kiedyś klientami byli kuracjusze. Piekarnia wiele razy była przenoszona, ale ostatecznie od 1990 roku mieści się przy ul. Racławickiej 7. Niestety, to już koniec jej historii. 31 stycznia piekarnia zostanie ostatecznie zamknięta.

Domy z całkowitym zakazem emisji dwutlenku węgla. Przepisy wejdą za niecałe dwa miesiąceDomy z całkowitym zakazem emisji dwutlenku węgla. Przepisy wejdą za niecałe dwa miesiąceCzytaj dalej

Piekarnia bez szans w rywalizacji z sieciami

Piekarnia nie wytrzymuje konkurencji ze strony sieci handlowych, które oferują coraz więcej pieczywa w bardzo niskich cenach. Poza tym po prostu brakuje rąk do pracy. - Nie mamy pracowników. Syn i zięć sami muszą piec do rana, bo naprawdę nie ma komu. To jest tragedia, bo to rzemiosło upadło. Dzisiejsi piekarze nie potrafią nic zrobić, bo nie ma dobrych szkół - mówi na łamach WP właścicielka "Kuracyjnej".

Piekarnia była uwielbiana, ale to za mało

Problemem są też podwyżki cen składników potrzebnych do wypieków i zmiany na rynku pracy. Jednak decydujący wpływ kiepską sytuację ma olbrzymia konkurencja, która wykańcza małe, lokalne biznesy. I choć ceny w sieciach handlowych są bardzo atrakcyjne, to właścicielka piekarni ma dużo wątpliwości co do jakości takich wypieków.

Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

- Teraz wszystko ma być szybciej i taniej, ale dobre pieczywo nie może być tanie. Supermarkety reklamują i sprzedają chleby czy bułki "za grosze", a jak coś może być smaczne i wartościowe za taką cenę - mówi na łamach WP właścicielka “Kuracyjnej”.

Piekarnia “Kuracyjna” działała bardzo długo i miała sporo wiernych klientów. Niestety, okazuje się, że to za mało, żeby utrzymać biznes. Ostatni raz tradycyjne wypieki będzie można tam kupić 31 stycznia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Studenci z Rzeszowa już wylądowali. Reakcja służb rozwścieczyła wiele osób
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Polaków czeka największe uderzenie po portfelach od lat. Znany jest termin, kiedy będzie najgorzej
Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News