pieczywo-pixabay-summa
Obraz summa z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Marca 2020

Pieczywo ze sklepu przenosi wirusa? Inspektor sanitarny ujawnił prosty sposób na odkażenie

Pieczywo kupowane luzem w sklepie nie stanowi zagrożenia zakażenia koronawirusem - uspokaja Główny Inspektorat Sanitarny. Ale dla tych osób, które boją się infekcji, GIS ma pewną radę, dzięki której pozbędą się wątpliwości.

Pieczywo ze sklepu zagrożeniem? GIS wyjaśnia

W obliczu epidemii pojawia się coraz więcej informacji na temat możliwych dróg zakażenia koronawirusem. Jedna z “teorii” mówi, że infekcja jest możliwa po spożyciu skażonej żywności, a niebezpieczne mogą być pieczywo czy owoce i warzywa kupowane w sklepie. Czy to prawda? Główny Inspektor Sanitarny uspokaja klientów w specjalnym komunikacie i zapewnia, że żywność nie stanowi zagrożenia.

Waloryzacja 2020 wprost do dłoni. Już wiemy, kiedy otrzymasz większą emeryturęWaloryzacja 2020 wprost do dłoni. Już wiemy, kiedy otrzymasz większą emeryturęCzytaj dalej

- Ze względu na obawy klientów kupujących pieczywo luzem Główny Inspektor Sanitarny informuje, że nie ma żadnych doniesień naukowych wskazujących na zakażenie koronawirusem drogą pokarmową - informuje GIS.

Pieczywo można szybko odkazić

Ale dla tych osób, które nie czują się bezpiecznie, kupując pieczywo luzem w sklepach, Główny Inspektor Sanitarny ma prostą radę. Okazuje się, że pieczywo wystarczyć umieścić na chwilę w piekarniku, aby pozbyć się wirusów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź obaw, wystarczy umieścić zakupione pieczywo na około 2 minuty w piekarniku nagrzanym wcześniej do temperatury 180-200°C. Dostępne źródła naukowe wskazują, że wirusy ulegają inaktywacji w temperaturze ok. 60-70°C - radzi GIS.

Kupując pieczywo zachowaj zasady higieny

Jednocześnie, Główny Inspektor Sanitarny przypomina o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny polegających na używaniu w punktach sprzedaży pieczywa rękawiczek lub torebek jednorazowych.

Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
Do kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumDo kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News