Mało higieniczne sposoby zakupu chleba w sieciach handlowych powinny zostać zmienione
fot. pexels.com
Autor Komunikaty prasowe - 5 Marca 2020

Na zakupach uważaj na pieczywo. Konsekwencje mogą być poważne

Pieczywo, a dokładniej sposób obchodzenia się z nim może budzić sporo kontrowersji. Udowadnia to akcja "Zakończmy erę macantów".  Rozpoczęta została przez jednego z użytkowników portalu Wykop.pl, a celem jej jest zachęcenie wielkich sieci handlowych do umożliwienia poboru pieczywa w sposób bardziej higieniczny niż obecnie.

Pieczywo a koronawirus?

"Ile razy natknęliście się w sklepie na bułkę z dziurą po czyimś palcu albo widzieliście, jak ktoś obmacuje chleb przy półce z pieczywem?" - pyta w swoim artykule o akcji portal wp.pl. Czas akcji jest dosyć wyjątkowy, bo teraz między innymi z powodu koronawirusa propozycja zastąpienia sposobu w jakich pieczywo jest umieszczone w sklepie może zyskać na ważkości.

"Napiszmy do Lidla, Biedronki, Kauflanda i innych sklepów prośbę, o wprowadzenie podajników dzięki którym już nikt nie będzie mógł dotykać brudnymi rękami pieczywa" - napisano w poście nawołującym do masowej akcji mailingowej wobec dużych sieci handlowych.

500 zł mandatu za spacer z psem. Policja będzie surowo karać osoby w jednym, popularnym miejscu500 zł mandatu za spacer z psem. Policja będzie surowo karać osoby w jednym, popularnym miejscuCzytaj dalej

"Wielu z was również zauważyło problem w tym, że niektóre osoby przy nabieraniu pieczywa nie zakładają rękawiczek ochronnych, a nawet w niektórych przypadkach macają i odkładają pieczywo z powrotem(!!!). W związku z tym, że na świecie panuje teraz epidemia koronowirusa i coraz częściej zwraca się uwagę na przestrzeganie podstaw higieny, to jest to idealny moment na to, by wywrzeć wpływ na sklepy, które już dawno powinny wprowadzić podajniki do nakładania pieczywa. By to się udało proszę Was o pomoc!" - apeluje użytkownik Wykopu o pseudonimie Bonczur69.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 14. emerytura prezentem tylko dla wybranych. 700 tys. osób na koncie nie zobaczy nawet złotówki

Sieci handlowe nie mówią nie?

Jak na tę akcje zapatrują się duże sieci? Póki co żadne nie odniosło się do tego typu pomysłu oficjalnie, ale anonimowy komentarz w tej sprawie udało się uzyskać portalowi wp.pl. - Faktycznie, trudno było nie zauważyć tej akcji. Użytkownicy Wykopu są bardzo aktywni w internecie i stanowią w niej sporą siłę. Sam postulat jest naprawdę ciekawy, ale w tym momencie jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach - mówi WP Finanse jeden z przedstawicieli sieci.

Jest obecnie w wielu sklepach możliwość założenia foliowych rękawic. Jest to jednak możliwość, z której mało kto z nas korzysta. - Nigdy nie zakładałam tych rękawic. Ja akurat biorę pieczywo i po prostu wkładam sobie do woreczka. A jeśli chcę sprawdzić, czy jest świeże, dotykam go przez woreczek. Ale widzę podziurawione paluchami bułki albo ludzi, którzy biorą chleb do ręki, a potem go odkładają, bo coś im nie pasuje. To po prostu obrzydliwe, szczególnie, że spora część z nich ma ewidentne problemy z higieną - mówi WP Finanse Ewa Sarna, mieszkanka Warszawy.

Oto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeOto najnowsze, ulubione marki samochodów Polaków. Nowy lider zaskakujeCzytaj dalej

"Z badań przeprowadzonych kilka lat temu przez firmę Schulstad wynika, że większości z nas zależy na tym, by pieczywo było sprzedawane w higienicznych warunkach. Ale jednocześnie prawie 60 proc." - informuje portal wp.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News