Zwolnienie z pracy
Obraz Gerd Altmann z Pixabay
Autor Oktawian Góral - 8 Października 2020

Państwowa spółka chce przeprowadzić wielkie cięcia etatów. Liczy na redukcję zatrudnienia o ok. 20 procent

Państwowa Polska Grupa Energetyczna uruchamia Program Dobrowolnych Odejść. Spółka chce w ten sposób zachęcić pracowników do składania wypowiedzeń na korzystniejszych warunkach. Celem jest redukcja zatrudnienia w centrum korporacyjnym o 20 proc.

Polska Grupa Energetyczna redukuje zatrudnienie. Na początek zachęca do skorzystania z Programu Dobrowolnych Odejść. Jeżeli ten nie przyniesie spodziewanego efektu, wówczas PGE ruszy ze zwolnieniami grupowymi. Docelowo grupa chce zmniejszyć liczbę pracowników centrum korporacyjnego o 20 proc.

PGE tnie zatrudnienie

PGE podaje, że od kilku miesięcy w ramach Grupy Kapitałowej PGE został przeprowadzony audyt finansowy oraz projekcje trendów w branży energetycznej. – Przed Grupą Kapitałową PGE stoją wyzwania związane z transformacją energetyczną w kierunku nisko- i zeroemisyjnym, wymagające ogromnych nakładów finansowych. Stąd konieczność poprawy efektywności w funkcjonowaniu spółki PGE S.A. oraz całej Grupy PGE – podsumowano wyniki analiz i badań. PGE wskazuje, że z powodzeniem zrealizowano wiele działań optymalizacyjnych. TVN 24 Biznes podaje, że zamknięto projekty o wartości przekraczającej milion złotych, a także wycofano się z wielu sponsoringów.

Skierowania do lekarzy będą wyglądać zupełnie inaczej. Funkcjonowanie przychodni NFZ czeka rewolucjaSkierowania do lekarzy będą wyglądać zupełnie inaczej. Funkcjonowanie przychodni NFZ czeka rewolucjaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

Następnym krokiem mającym polepszyć sytuację finansową w Grupie Kapitałowej PGE będzie redukcja etatów. – Kolejnym podjętym krokiem wpisującym się w te działania jest optymalizacja zatrudnienia w centrum korporacyjnym Grupy Kapitałowej, w spółce PGE S.A. i ogłoszenie Programu Dobrowolnych Odejść – podano w komunikacie spółki. Jak dodaje PGE, Program Dobrowolnych Odejść został poprzedzony podpisaniem porozumienia między spółką, a przedstawicielami pracowników. Pracownicy, którzy zdecydują się odejść ze spółki w ramach PDO mogą liczyć na odprawy pieniężne oraz odszkodowania z tytułu rozwiązanej umowy. Program PGE ma uwzględniać sytuację osób, które w ciągu najbliższych 4 lat osiągną wiek emerytalny.

Spółka wskazuje, że celem PDO jest redukcja zatrudnienia w centrum korporacyjnym o 20 proc. Jeżeli nie uda się osiągnąć wyznaczonego celu, wówczas PGE będzie musiała sięgnąć po zwolnienia grupowe informuje portal tvn24.pl.

PKO BP wprowadza nieuniknione podwyżki. Opłata jest bezwarunkowaPKO BP wprowadza nieuniknione podwyżki. Opłata jest bezwarunkowaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowoIkea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News