Peugeot, Opel, Citroen i Hyundai wzywają do serwisów
Marek Bazak/East News
Autor Maria Glinka - 20 Listopada 2020

Listy już są rozsyłane. Właściciele aż czterech marek samochodów muszą pilnie zgłosić się do serwisów

Peugeot, Opel, Citroen i Hyundai rozpoczynają kampanie naprawcze. Wady wykryto w 12 modelach samochodów. Z koniecznością wizyty w serwisie musi liczyć się ok. 4,5 tys. kierowców.

Dwa poważne problemy w pojazdach marki Peugeot

Peugeot, Opel, Citroen, Hyundai zawiadomiły Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o usterkach w poszczególnych modelach samochodów. Najwięcej wadliwych egzemplarzy zgłosił Peugeot. Defekty dotyczą aż 2583 sztuk o modelach: 308, 2008 i 3008.

Peugeot poinformował, że w tych samochodach zużycie paska rozrządu może prowadzić do uszkodzenia elementów układu wspomagania hamowania, co zwiększa ryzyko ograniczenia lub całkowitej utraty wspomagania. Stąd już prosta droga do wypadku drogowego.

Producent przekazał, że wszyscy właściciele wadliwych aut otrzymają zawiadomienie o konieczności stawienia się w serwisie. Mechanicy ocenią skalę ryzyka i zaktualizują oprogramowanie sterujące silnikiem oraz sprawdzą układ wspomagania hamowania lub w razie konieczności – wymienią niesprawne elementy.

Polscy lekarze z Niemiec odpowiedzieli polskiemu rządowi. Nie pozostawili żadnych złudzeńPolscy lekarze z Niemiec odpowiedzieli polskiemu rządowi. Nie pozostawili żadnych złudzeńCzytaj dalej

Jednak pasek rozrządu to nie jedyna usterka, którą Peugeot zgłosił do UOKiK. W modelach 308, 3008, 5008 oraz dostawczych expert i traveller wykryto także niesprawny filtr cząsteczek stałych. Jego nieprawidłowe działanie może przyczynić się do wydzielania cząstek przekraczających dopuszczalne normy.

Portal bankier.pl podaje, że ten problem dotyczy 368 pojazdów na polskim rynku. Właściciele wyżej wymienionych modeli powinni oczekiwać zawiadomienia listownego od Peugeota. Producent zadeklarował, że serwisanci wymienią wszelkie wadliwe filtry wykryte w pojazdach.

Wadliwe filtry także w pojazdach marki Citroen i Opel

Problem z paskiem rozrządu i filtrem cząsteczek stałych zaobserwował nie tylko Peugeot, ale i Citroen. Tym razem skala problemu jest jednak znacznie mniejsza – ryzyko usterki paska rozrządu dotyczy 1099 sztuk pojazdów o modelach: Citroen c4, c4 picasso i ds4. Natomiast wadliwe działanie filtrów stwierdzono w 46 egzemplarzach modeli Citroena: c4, spacetourer, jumpy spacetourer oraz ds7 crossback.

Auchan wpadł na pomysł jak sprzedawać nawet w niedzielę. Sieć już ruszyła z nowym rozwiązaniemAuchan wpadł na pomysł jak sprzedawać nawet w niedzielę. Sieć już ruszyła z nowym rozwiązaniemCzytaj dalej

Wszyscy posiadacze powyższych modeli zostaną poproszeni o wizytę w serwisie, gdzie usterki zostaną usunięte, a niesprawne filtry – wymienione.

Nieprawidłowe działanie filtrów wykryto także w samochodach marki Opel. Kampanią naprawczą zostanie objętych 139 egzemplarzy Opla w modelu grandland x rm z rocznika modelowego 2018, które zostały wyprodukowane we Francji i posiadają silniki dw10f (2.0 diesel).

Właściciele aut otrzymają listowne wezwania bezpośrednio od ASO Opel, gdzie dojdzie do wymiany wadliwych elementów.

Główny Inspektor Sanitarny podał się do dymisji. Powód decyzji jest bardzo przykryGłówny Inspektor Sanitarny podał się do dymisji. Powód decyzji jest bardzo przykryCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę
  2. Michał Szpak ostrzega. Padł ofiarą oszustów, muszą zainterweniować służby
  3. Sejm buduje potężną bramę. Chcą odgrodzić się od swoich obywateli i ochronić przed demonstrantami

Elektryczny Hyundai natychmiast do serwisu. Silnik może się samoczynnie zapalić

Wizyta w serwisie nie ominie także właścicieli samochodów elektrycznych marki Hyundai. W pojazdach hyundai kona electric, wyprodukowanych w Korei Południowej między 31 stycznia 2018 r. a 20 marca 2020 r., może pojawić się usterka akumulatora wysokonapięciowego. To w rezultacie prowadzi do przegrzania auta, a w ostateczności – nawet do samozapłonu.

Wszyscy posiadacze wadliwych elektryków, których na polskim rynku jest 191, otrzymają stosowne zawiadomienie do serwisu. Mechanicy zaktualizują oprogramowanie zarządzające akumulatorem wysokonapięciowym, aby zniwelować ryzyko zapalenia silnika.

ING inwestuje ogromne pieniądze w rozwój jednej usługi. Dla klientów może być wielkim udogodnieniemING inwestuje ogromne pieniądze w rozwój jednej usługi. Dla klientów może być wielkim udogodnieniemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Takie zdarzenie ciężko opisać. Jedna osoba zginęła, kilkanaście zostało rannych. Poruszający wpis
 2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
 3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
 4. WHO: lockdowny nie byłyby potrzebne. Pod warunkiem zastosowania się do jednego wymogu
 5. 500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę
 6. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
 7. Polski wytwórca kiełbas dodaje do wyrobów mięso ze ślimaków. Stracisz apetyt na długo
W Polsce rośnie sieciówkowe monstrum. Dyskonty mają się czego obawiaćW Polsce rośnie sieciówkowe monstrum. Dyskonty mają się czego obawiaćCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News