Pekao z kolejnym nowatorskim rozwiązaniem
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 5 Lutego 2021

Bank Pekao zaprezentował nową funkcję dla klientów. Skorzystają wszyscy, nie tylko klienci banku

Bank Pekao z kolejnym w ostatnim czasie nowatorskim rozwiązaniem z którego będą mogli skorzystać nie tylko klienci instytucji. Chodzi o rozszerzenie możliwości w ramach otwartej bankowości w aplikacji PeoPay. Posiadacze rachunków w różnych bankach od teraz będą mieli możliwość m.in. zlecenia wykonania przelewu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Pekao umożliwia w swojej aplikacji podgląd rachunków w innych bankach
  • Jakie nowe możliwości będa mieli dzięki aplikacji nie tylko klienci Pekao
  • Jakie nowatorskie rozwiązanie Pekao wprowadził pod koniec 2020 roku.

Korzystasz z PeoPay? Będziesz miał nowe możliwości

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Bank Pekao S.A. udostępnił klientom w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay podgląd rachunków w innych bankach. W serwisie transakcyjnym wdrożono również możliwość wykonywania przelewów, krajowych oraz zagranicznych. Jak poinformował w piątek w komunikacie prasowym bank, funkcja ta od teraz zostanie również udostępniona w najnowszej wersji aplikacji PeoPay.

By móc korzystać z proponowanych przez bank rozwiązań należy zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać rachunek z innego banku, a następnie zaakceptować regulamin i wyrazić odpowiednie zgody, po czym nastąpi przekserowanie na stronę wybranej instytucji celem potwierdzenia dostępu do rachunków.

Od tego momentu dzięki aplikacji można wykonywać już przelewy z innego banku niż Pekao, a konkretnie z PKO BP, Inteligo, Santander Banku, BNP Paribas, ING, Alior Banku, czy Millennium. Niedługo możliwe będzie również zrealizowanie przelewu z mBanku.

Pekao przypomina w komunikacie, że jest dotychczas jedynym polskim bankiem, który w ramach otwartej bankowości umożliwia swoim klientom wykonywanie przelewów zagranicznych (SEPA, SWIFT).

Na razie możliwość ta została uruchomiona dla rachunków w PKO BP, Inteligo, ING, Santander, BNP Paribas, Alior Banku oraz Millennium. Dzięki wprowadzeniu usługi do aplikacji PeoPay klienci instytucji mogą wykonać przelew na każde konto bankowe, w każdym banku na świecie i z dowolnego miejsca na świecie.

Bank przypomina, że otwarta bankowość została wprowadzona unijną dyrektywą PSD2, której celem jest stworzenie jednolitego i bezpiecznego rynku usług płatniczych.

Rozporządzenie wprowadza również zmiany w zakresie bezpieczeństwa korzystania z usług bankowych, w szczególności logowania do bankowości elektronicznej, autoryzowania transakcji i korzystania z kart płatniczych. Pekao zwraca uwagę, że z usług dostępnych w ramach otwartej bankowości można korzystać całkowicie bezpłatnie, a jej uruchomienie zawsze wymaga zgody klienta.

Najnowsza wersja aplikacji PeoPay jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play i App Store.

Kolejne nowatorskie rozwiązanie

Pod koniec zeszłego roku Pekao wprowadził inne nowatorskie rozwiązanie, jakim jest możliwość połączenia a następnie spłaty kredytów zaciągniętych w różnych bankach w ramach oferowanej przez bank "Klik Gotówki". Dzięki temu rozwiązaniu jak tłumaczył bank, klienci otrzymują prosty sposób finansowania z możliwością zmniejszenia miesięcznych obciążeń związanych z ratami posiadanych kredytów

Istniejący od ponad 90 lat Bank Pekao S.A. to drugi największy bank uniwersalny w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Bank obsługuje prawie 6 mln klientów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News