Pensja
pixabay
Autor Radosław Święcki - 24 Kwietnia 2020

Rząd szuka oszczędności już wszędzie. Chce wypłacania niższych pensji w spółkach państwowych

Czy zarządy spółek Skarbu Państwa obniżą sobie pensje? Apel w tej sprawie zapowiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Pensje zostaną obniżone?

Wicepremier, a zarazem minister aktywów państwowych, który gościł w piątek w programie „Tłit”, pytany był czy w związku z obecną sytuacją zwróci się do zarządów spółek Skarbu Państwa z prośbą o obniżenie swoich pensji. W ocenie polityka jest to dobre rozwiązanie.

Marszałek Senatu wygłosi dziś orędzie. Ogłosi ważne informacje dla każdego PolakaMarszałek Senatu wygłosi dziś orędzie. Ogłosi ważne informacje dla każdego PolakaCzytaj dalej

- Tak, uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Część zarządów spółek już takie decyzje podejmuje. Ja taki apel sformułuję, aby takie działania były podjęte. Choć podkreślam, że to nie są moje decyzje, nie mam uprawnień, aby kształtować wynagrodzenia członków zarządów – podkreślił szef resortu aktywów państwowych, który prowadzi nadzór nad spółkami Skarbu Państwa.

Sasin uchylił się od odpowiedzi na pytanie o wysokość obniżek wynagrodzeń członków zarządów spółek Skarbu Państwa, podkreślając, że nie może w tej sprawie decydować.

- Decyzje te będą należały do rad nadzorczych i do zarządów spółek. Wierzę, że zarządy zachowają się odpowiedzialnie – powiedział polityk.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Będzie stan wyjątkowy?

Wicepremier pytany był również o doniesienia "Gazety Wyborczej", która podała, że Jarosław Kaczyński rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego, jeśli opozycja zablokuje majowy termin wyborów.

– W tej chwili nie ma żadnych podstaw, żeby wprowadzać ani stan klęski żywiołowej, ani wyjątkowy, ani jakikolwiek inny stan nadzwyczajny. To są sytuacje opisane bardzo wyraźnie w konstytucji i ustawach. Nie istnieją przesłanki do tego, żeby którykolwiek z tych stanów mógł być wprowadzony – powiedział Sasin.

Nasz sąsiedzki kraj pozwolił już na zagraniczne podróże. Otwiera również siłownie i szkoły jazdyNasz sąsiedzki kraj pozwolił już na zagraniczne podróże. Otwiera również siłownie i szkoły jazdyCzytaj dalej

Wicepremier zwrócił uwagę, że w sierpniu wygasa kadencja Andrzeja Dudy i jeżeli nie odbędą się wybory i prezydent nie zostanie wybrany, oznaczać to będzie, że "państwo przestaje funkcjonować".

– To byłby rzeczywiście gigantyczny kryzys państwa – podkreślił Sasin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Odkryto ślady koronawirusa w zadziwiającym miejscu. Doniesienia z Włoch obiegły media
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News