Pekao o aktywizacji ekonomicznej w Polsce
Wikipedia/Hiuppo, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1140606
Autor Maria Glinka - 23 Listopada 2020

Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych banków

Pekao prognozuje, że kolejne miesiące mogą być wyjątkowe trudne dla polskiej gospodarki. Według analityków nie należy spodziewać się dynamicznego odrodzenia aktywności ekonomicznej. Wszystkiemu winne jest wydłużenie obowiązujących obostrzeń.

Pekao o aktywizacji gospodarki. Na horyzoncie nie widać ożywienia

Analitycy Pekao podjęli się prognozy dotyczącej rozwoju polskiej gospodarki w obliczu trwającej pandemii. Zdaniem ekspertów aktywność ekonomiczna osiągnęła już swój najwyższy poziom w trakcie drugiej fali koronawirusa.

Specjaliści z Pekao wskazują, że jesienne restrykcje przełożą się na dużo bardziej dotkliwe skutki z punktu widzenia gospodarki. Po wiosennym lockdownie udało się bowiem dostrzec wyraźne ożywienie, co zdaniem analityków Pekao nie nastąpi po zdjęciu jesiennych restrykcji.

Z czego wynikają te pesymistyczne konkluzje? Przyczyn braku odrodzenia aktywności ekonomicznej Pekao upatruje przede wszystkim w przedłużeniu okresu obowiązywania pandemicznych obostrzeń. Kolejny miesiąc ograniczeń w handlu musi przełożyć się ich zdaniem na zahamowanie rozwoju ekonomicznego poszczególnych branż.

Wszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówWszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówCzytaj dalej

Pekao ocenia nową strategię rządu

Portal forsal.pl donosi, że ekonomiści z Pekao postanowili także skomentować najnowszy plan łagodzenia restrykcji. Ich zdaniem kluczowym elementem strategii z punktu widzenia gospodarki jest podtrzymanie większości ograniczeń aż do 27 grudnia.

W ocenie analityków Pekao częściowe odmrożenie handlu od 28 listopada, w ramach którego otwarte zostaną galerie handlowe i sklepy meblowe, nie będzie wystarczającym powodem do zdecydowanego ożywienia aktywności ekonomicznej całego kraju.

Sprzedaż maleje, a rząd szykuje nowy podatek. Skutki odczujemy dość szybkoSprzedaż maleje, a rząd szykuje nowy podatek. Skutki odczujemy dość szybkoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. Plugawe i skandaliczne zachowanie "Wiadomości" TVP. Nie chcecie wiedzieć do czego porównali kobiety, wstyd na cały świat
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Pekao: przemysł i transport uniknęły spowolnienia

W najnowszej analizie ekonomiści z Pekao postanowili pochylić się także nad dwoma sektorami, które znajdują się w innym położeniu niż wiosną 2020 r. Analitycy nie znajdują odpowiednich argumentów za tezą o silnym spowolnieniu w przemyśle i transporcie dóbr. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia po pierwszym koronawirusowym lockdownie.

„Sekcje te dotknęło wiosną przerwanie globalnych łańcuchów dostaw i całkowite lockdowny w gospodarkach zachodniej Europy”, czytamy w opracowaniu.

Pekao opiera swoje stanowisko na opublikowanych w piątek danych o produkcji przemysłowej w październiku 2020 r. Wyliczenia wskazują, że nastąpił wzrost o 1 proc. rok do roku i 1,6 proc. miesiąc do miesiąca.

Nie tylko Boże Narodzenie do pięciu osób. Rząd ukradkiem obwarował przepisami także inne świętoNie tylko Boże Narodzenie do pięciu osób. Rząd ukradkiem obwarował przepisami także inne świętoCzytaj dalej

Jako dowód na brak zahamowania polskiego przemysłu analitycy Pekao podają szacunki dotyczące zużycia energii elektrycznej. Zgodnie z ich przekazem poziom użytkowania prądu jest identyczny jak w poprzednich latach, co oznacza, że dalsze zaostrzanie reżimu sanitarnego nie wpłynęło znacząco na aktywizację polskiego przemysłu.

Pekao to polski bank uniwersalny założony w 1929 r. Według najnowszego raportu serwisu prnews.pl Pekao plasuje się na drugim miejscu w kontekście banków o największej liczbie użytkowników. W III kwartale 2020 r. konto w tym banku posiadało 5,7 mln osób, z czego 5,4 stanowili klienci indywidualni. Jedynym bankiem o większej liczbie użytkowników jest PKO BP.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie pojawił się na stronach rządowych. Jest projekt Kwarantanny Narodowej
  2. Pościg za Mitsubishi Lancerem. Kierowca myślał, że da radę uciec - Wideo
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Ogłoszono karę dla Najmana. Najgorsze możliwe upokorzenie, nawet jego najwięksi wrogowie się nie spodziewali
  7. Zetrzyj buraki i dodaj do mikstury z sekretnego przepisu dziadka. Po 7 dniach zauważysz niesamowite efekty
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News