Pekao zwolni nawet 1200 pracowników
fot. ML5909 / pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 20 Lutego 2020

Wielki bank coraz bardziej tnie zatrudnienie. Tysiące pracowników pożegna się z pracą

Pekao S.A. tnie zatrudnienie o 8,4 proc. To oznacza, że prace straci nawet 1200 osób. Nie są to pierwsze zapowiedziane plany co do cięcia zatrudnienia w sektorze bankowym w tym roku, ale po raz pierwszy takie zapowiedzi padły ze strony banku, którego większościowym udziałowcem jest polski kapitał. 

Pekao zwalnia

"W 2019 r. zwolnienia grupowe objęły 900 osób a warunki zatrudnienia zmieniono z około 620 zatrudnionym. Z kolei w 2018 r. bank przeprowadził program dobrowolnych odejść, z którego skorzystało blisko 1000 osób" - informuje dziennik Parkiet.

Samochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autSamochody, które palą najmniej. TOP 10 najbardziej oszczędnych autCzytaj dalej

Regularne cięcia w zatrudnienia wskazują na to, z czym banki zmagają się obecnie, czyli przenoszeniem obsługi do bankowości internetowej i tym samym poprawę efektywności poprzez digitalizację. Około 1350 pracowników banku będzie też czekała zmiana stanowiska pracy i warunków zatrudnienia.

"Zmniejszenie zatrudnienia to przede wszystkim konsekwencja obecnych trendów w sektorze bankowym zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nowoczesne banki kładą duży nacisk na rozwój technologii i rozwiązań IT, ze względu na fakt, że klienci oczekują coraz szerszych możliwości obsługi przez internet i telefon, a z placówek korzystają znacząco rzadziej niż jeszcze kilka lat temu. Konieczne jest zatem kontynuowanie zmian w strukturze zatrudnienia, które od ubiegłego roku wprowadzane są także w Banku Pekao" – podano w komunikacie.

Trzynastka pomniejszona nawet o kilkaset złotych. Oświatowcy mogą sporo stracićTrzynastka pomniejszona nawet o kilkaset złotych. Oświatowcy mogą sporo stracićCzytaj dalej

Negocjacje dotyczące odejść ze związkami zawodowymi będą odbywały się zgodnie z ustawą z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. W skład negocjacji będą wchodził zakres zwolnień, dokładny czas ich trwania oraz pakiet świadczeń gwarantowanych w ramach odpraw dla zwalnianych pracowników.

Na koniec września 2019 r. w banku Pekao zatrudnionych było 14,3 tys. osób a w całej grupie kapitałowej 16,2 tys. Dla porównania na koniec 2017 r., zanim rozpoczęła się restrukturyzacja, bank zatrudniał 15,3 tys. osób a grupa 17,3 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policję
  2. Elton John zapłakany zszedł ze sceny. Artysta przerwał koncert przez chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Nawet 2500 zł ekstra dla emerytów. Trzeba spełnić tylko jeden warunek
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News