Pekao SA udostępnił swoim klientom nową usługę
Obraz Krooxy z Pixabay
Autor Wiktoria Pękalak - 10 Grudnia 2020

Popularny polski bank idzie z duchem czasu. Klientów czeka miła niespodzianka

Bank Pekao wprowadził istotną zmianę, która ma ułatwić klientom płatności kartą. Usługa Google Pay jest już dostępna, dzięki czemu posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android będą mogli w niezwykle łatwy i przyjemny sposób płacić w sklepach stacjonarnych, internetowych, a także dokonywać płatności w aplikajach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zmiany szykuje dla swoich klientów Pekao SA,
  • Jak dokonywać płatności bez karty kredytowej,
  • Czym jest Google Pay.

Google Pay w Pekao SA

Jaki sposób płatności jest najszybciej zdobywającym popularność? Płatności zbliżeniowe rosną 20 razy szybciej niż inne płatności kartą. VISA Mobile Payments przeprowadziło badanie, z którego wynika, że aż 86 proc. Polaków deklaruje, że skorzysta z płatności zbliżeniowej do końca bieżącego roku.

- Polacy coraz chętniej wybierają nowoczesne formy płatności. Obecnie nie potrzebujemy mieć przy sobie portfela ani karty płatniczej, żeby zrobić zakupy. Udostępnienie naszym klientom szybkich, a przede wszystkim bezpiecznych transakcji za pośrednictwem Google Pay z pewnością ucieszy dużą liczbę posiadaczy kart Pekao, w szczególności kart kredytowych, którzy od teraz będą mogli wykorzystywać je również do płatności telefonem - przekazał Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao cytowany przez Interię.

Nowa funkcja ma początkowo posłużyć klientom indywidualnym - posiadaczom kart Mastercard, a także kart debetowych VISA Debit Gold, przekazała Interia. Posiadacze Mastercard mogą od tej chwili dokonywać płatności mobilnych kartami kredytowymi.

Google Pay zajmie miejsce PeoPay

Interia przypomina, że o tej pory, klienci płacący zbliżeniowo telefonem z Androidem, korzystali z HCE [Host Card Emuliation - płatności zbliżeniowe za pomocą smartfona] przez aplikację Peo Pay. Od teraz dzięki udostępnieniu usługi Google Pay klienci Pekao będą mogli zapłacić w sklepach stacjonarnych, po prostu zbliżając telefon do terminala.

Oprócz tego w banku możliwe jest od teraz dokonywanie płatności za zakupy online z dowolnej przeglądarki po zalogowaniu do swojego konta Google, a także płacenie w aplikacjach mobilnych, wybierając docelową kartę, którą chcemy zapłacić za taksówkę, czy jedzenie. Posiadacze kart Mastercard będą mogli także wypłacać gotówkę z bankomatów wyposażonych w zbliżeniowe czytniki kart.

Jak korzystać z Google Pay?

Obsługa Google Pay jest banalnie prosta. Wystarczy aplikacja banku bez względu na to, czy klient banku dysponuje już materialną wersją karty kredytowej, czy nie.

Klienci korzystający z Google Pay, w tym także nowi użytkownicy, mogą dokonywać płatności zbliżeniowych już od chwili podpisania umowy z bankiem i aktywacji aplikacji bankowej.

Płatności przy wykorzystaniu Google Pay mają być bezpieczniejszą formą niż korzystanie ze znanych do tej pory sposobów. Podczas płatności w sklepach Google Pay nie udostępni numeru karty, dzięki czemu dane użytkowników będą bezpieczne.

Według informacji Google funkcja Google Pay chroni pieniądze klientów dzięki światowej klasy systemowi zabezpieczeń, który pomaga wykrywać oszustwa i przeciwdziałać atakom hakerów. Google zaznacza jednocześnie, że w razie jakichkolwiek problemów Centrum pomocy oraz pomoc przez czat są dostępne codziennie przez całą dobę, w związku z czym wszystkie problemy mogą być rozwiązywane natychmiast.

Google Pay to także świetna sprawa dla zapominalskich, ponieważ dzięki Google Pay zapłacisz, nawet jeśli nie będziesz miał ze sobą karty kredytowej. Wszystkie płatności można zrealizować za pomocą smartfona.

Orlen zdecydował się na wprowadzenie dodatkowej opłaty. Wcześniej na stacjach jej nie byłoOrlen zdecydował się na wprowadzenie dodatkowej opłaty. Wcześniej na stacjach jej nie byłoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News