Pb 95, ON - te paliwa wciąż utrzymują swoje ceny na dosyć wysokich poziomach
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 16 Lutego 2020

Kierowcy łapią się za głowy, tak dużo nie przepłacali nigdy. Stacje paliw nie ustępują

Pb 95, ON - wszystko wskazuje, że ceny tych paliw już niedługo spadną. A to wszystko przez rekordowe marże, które realizują obecnie koncerny paliwowe na tych rodzajach paliw. Według analityków niedługo powinny zostać one zmniejszone, co przełoży się na niższe ceny w handlu detalicznym. 

Pb 95, ON - w końcu stanieje?

Prognozowane ceny paliw na najbliższy tydzień to Pb98 za 5,15-5,28 zł/l, Pb95 za 4,81-4,93 zł/l, olej napędowy ON za 4,98-5,12 zł/l, autogaz LPG za 2,23-2,29 zł/l. Ceny benzyny nieco spadły w ciągu ostatniego tygodnia ale nadal nie widać żadnych zmian na cenie diesla.

Dodatkowe 2500 zł co miesiąc do pensji. Rząd chce zrobić wszystko, aby Polacy nie przeszli na emeryturęDodatkowe 2500 zł co miesiąc do pensji. Rząd chce zrobić wszystko, aby Polacy nie przeszli na emeryturęCzytaj dalej

- W najbliższych dniach ceny diesla w końcu powinny jednak zacząć spadać, bo marże operatorów rynku detalicznego osiągane na sprzedaży tego paliwa są rekordowo wysokie — piszą dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak w komentarzu dla e-petrol.pl.

Należy też zwrócić uwagę, że ceny już teraz na niektórych stacjach spadły, co daje sporą różnicę na jednym litrze paliwa.

- Nawet w ramach jednej sieci w tym samym mieście mogą sięgać kilkudziesięciu groszy na litrze paliwa. Przy takiej rozpiętości cen, wybierając odpowiednią lokalizację, przy zatankowaniu pełnego baku można zaoszczędzić nawet 20 złotych - podkreślają eksperci.

Już wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złJuż wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złCzytaj dalej

- Aktualnie możemy mówić o stabilizacji cen na poziomie wyraźnie niższym niż na początku roku - a jedynym impulsem, który mógłby spowodować odbicie w górę jest zapewne poprawa sytuacji w walce z epidemią. Dotychczas bowiem zapowiadane przez przedstawicieli OPEC+ ewentualne dalsze cięcia produkcji, mające równoważyć spadki zapotrzebowania w Chinach, nie robią na handlujących znaczącego wrażenia - piszą eksperci e-petrol.pl w komentarzu.

Warto zauważyć, że ceny ropy na rynkach hurtowych od trzech tygodni są niższe o 10 dolarów. Jednak do tej pory zmiana tej ceny nie miała zbyt wielkiego przełożenia na ceny paliw na stacjach benzynowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "20-latek odebrał sobie życie, bo nie mógł znaleźć pracy. Wstrząsające "
  2. Panika w ostrowskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić, wezwano policję
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Nagranie taty Moniki udostępniło już blisko 100 tysięcy ludzi. Wygarnął rządowi wszystko
Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News