PayPal opłata dla klienta
Flickr.com Tim Reckmann
Autor Konrad Karpiuk - 14 Grudnia 2020

Już za 2 dni pobiorą z konta 50 zł. No chyba, że zdążysz zrobić jedną rzecz

PayPal, popularny serwis płatniczy wprowadził spore zmiany w swoim regulaminie. Nieaktywni użytkownicy będą musieli zapłacić za prowadzenie swojego rachunku. Zostały tylko dwa dni, żeby się zalogować.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Dlaczego trzeba zalogować się na konto PayPal w ciągu 2 dni
  • Ile wyniesie opłata
  • Dlaczego PayPal wprowadza opłatę

PayPal wprowadza nowy regulamin. Klienci będą musieli zapłacić

PayPal jakiś czas temu ostrzegał swoich klientów o planowanej opłacie dla nieaktywnych użytkowników. Nowy regulamin serwisu płatniczego będzie obowiązywał już za dwa dni. Jeśli masz konto, lepiej się na nim zaloguj.

Jeszcze w październiku PayPal wysyłał swoim klientom wiadomości o zmianach. Z e-mailami był jednak drobny problem. Po kliknięciu w wysłany przez serwis link, który miał nas przenieść do regulaminu, przenosiło nas do strony logowania. Gdy wpisaliśmy już login i hasło, przekierowywało nas do strony głównej, zamiast do podstrony z nowymi przepisami.

Dlatego też, aby poznać nowy regulamin PayPal, należało wejść ze strony głównej w link o nazwie "Aktualizacja zasad". Z zakładki możemy dowiedzieć się, że opłata będzie pobierana z kont, na których nie odnotowano żadnej płatności przez 12 miesięcy. Co ciekawe, w tej zakładce nie było informacji o wysokości kary.

To ile wynosi opłata, dowiadujemy się dopiero z zakładki z regulaminem. Za brak 12-miesięcznej aktywności PayPal pobierze z konta użytkownika 50 zł. Jeśli na danym rachunku nie ma takiej kwoty, pobrane zostaną pozostałości na saldzie klienta.

Jak uniknąć opłaty za prowadzenie konta na PayPal

Co liczone jest jako aktywność na PayPal? Zarówno odebranie i wysłanie przelewu, jak i zwyczajne zalogowanie się na swoje konto. Dlatego lepiej zadbać o aktywność do 16 grudnia, żeby zapewnić sobie kolejne 12 miesięcy spokoju.

W przypadku, gdy wiemy, że nie będziemy korzystać więcej z konta PayPal, lepiej je zwyczajnie zamknąć. Wystarczy przelać wszystkie swoje pieniądze na inny rachunek, a następnie na końcu lewej kolumny znaleźć przycisk "zamknij konto".

PayPal wprowadza takie rozwiązanie, gdyż ponosi koszty utrzymywania konta i nie zarabia, jeśli klient nie podejmuje żadnych aktywności. W ten sposób serwis pozbędzie się użytkowników, którzy w nieskończoność przechowują środki na koncie.

PayPal to była firma Elona Muska. Dziś to finansowy moloch

PayPal został założony w 1998 roku przez grupę inwestorów, wśród których był choćby Elon Musk. Z początku system służył dokonywaniu opłat za pośrednictwem telefonu komórkowego lub pagera, ale niedługo po uruchomieniu usługi rozszerzono ofertę o możliwość płatności internetowych.

W 2002 roku PayPal został wykupiony przez serwis aukcyjny eBay, w celu zastąpienia systemu Billpoint Transakcja była warta 1,5 mld dolarów. W 2015 roku serwis płatniczy wyceniono na 47,4 mld dolarów.

W 2017 roku odnotowano ponad 203 mln aktywnych kont na PayPalu. Potentat płatności internetowych oferuje możliwość dokonania transakcji w 25 walutach i jest obecny w 190 krajach.

Eksperci ING i Pekao niestety zgodni. W przyszłym roku zaciśniemy pasaEksperci ING i Pekao niestety zgodni. W przyszłym roku zaciśniemy pasaCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Potwierdzone: Rząd przygotowuje nowy program dla seniorów. Jest się z czego cieszyć, na start 40 mln zł
  2. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki
  3. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą jak nigdy wcześniej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News