Na ulice wyjedzie więcej policjantów. Długi weekend spowodował dokładniejsze kontrole.
https://pixabay.com/arembowski
Autor Kamila Jeziorska - 10 Czerwca 2020

Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

Od 10 czerwca szykują się zmiany policji. Policja będzie surowo karała nie tylko kierowców, ale także pasażerów. W policyjne szeregi trafią także nowe radiowozy z wideorejestratorami.

Pasażerowie także karani

W związku z nadchodzącym długim weekendem, policja będzie surowiej karać osoby naruszające przepisy drogowe. Nikt nie przewiduje dla nich taryfy ulgowej. -Na drogi wyjedzie ponad 4 tys. funkcjonariuszy. Priorytetem będzie zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych – cytuje komisarza Roberta Opasa z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji serwis auto.dziennik.pl.

Z najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w tym roku odnotowano 8600 tys. wypadku i jest to prawie o 3 tys. mniej niż w roku poprzednim. Łącznie w wypadkach w 2020 roku zginęło 915 osób, a 9650 osób zostało rannych. Wyniki niższe o 20 proc. są efektem obostrzeń związanych z wybuchem pandemii COVID-19. Auto.dziennik.pl podaje, że kierowcy hurtem tracili prawo jazdy. Od początku 2020 roku z prawem jazdy pożegnało się prawie 27 tys. kierowców. Jest to wynik o 7171 osób więcej niż rok temu. Policja przewiduje, że po długim weekendzie liczby te wzrosną, ponieważ policja w ciągu najbliższych dni będzie testować nowe radiowozy z wideorejestratorami. Nie zapominajmy, że poza tymi autami w całej Polsce są jeszcze nieoznakowane BMW i fotoradary.

Nie tylko Morawiecki, ale i UE powiedziała o terminach otwarcia granic. Mamy już konkretne datyNie tylko Morawiecki, ale i UE powiedziała o terminach otwarcia granic. Mamy już konkretne datyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Ksiądz miał całować ministranta i wysyłać mu bulwersujące SMS-y. Reakcja kurii może oburzać

Pasażerowie z mandatem

Pasażerowie także muszą mieć się na baczności. Policja poza sprawdzaniem trzeźwości czy stanu technicznego pojazdu, w trakcie kontroli może zweryfikować stosowanie się do zasad panujących w okresie pandemii, w tym używania maseczek - podaje auto.dziennik.pl. Portal zauważa, że w trakcie kontroli policjant może zażądać zdjęcia maseczki do zweryfikowania tożsamości legitymowanej osoby. Komenda Główna Policji dodaje, że mandat za brak maseczki to ostateczność. W przypadku braku reakcji na pouczenie konsekwencje w postaci mandatu mogą kosztować do 500 zł. Ryzyko kary administracyjnej to koszt od 5 tys. do 30 tys. zł.

Pasażerowie i kierowca mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Policja sprawdzi czy jest on respektowany i przestrzegany. W trakcie kontroli policjanci będą sprawdzać czy najmłodsi przewożeni są w odpowiednich fotelikach. Pasażer, który nie przestrzega tego obowiązku może narazić nie tylko siebie na 100 zł grzywny, ale także kierowcę na 100 zł mandatu i 2 punkty karne, który nie dopilnował zapięcia pasów. Za przewożenie dziecka bez specjalnego fotelika kierującemu grozi 6 punktów karnych i mandat do 150 zł - podaje auto.dziennik.pl.

Przebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajPrzebadali 18 tys. aut, by poznać prawdę. Zanim kupisz hybrydę lub auto elektryczne, uważnie przeczytajCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sposób wykrywania koronawirusa. MSWiA rozpoczęło testy
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwsze miasto zakazuje korzystania ze smartphonów przez pieszych!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News