Parking przy ul. Oboźnej/Kopernika w Warszawie
By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80582015
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Stycznia 2020

Nie zaparkujesz już bez opłaty. Nowy system niebawem zacznie działać

Parking w Warszawie z nowym systemem kontroli. Strefy płatnego parkowania będą kontrolowane przez specjalne samochody, które mogą sprawdzić nawet 260 zaparkowanych pojazdów w ciągu dziesięciu minut. Wcześniej kontrola takiej ilości samochodów zajmowała blisko 1,5 godziny.

Parking będzie płatny, czy tego chcesz czy nie

Ale to nie jedyna zmiana w sposobie, w jaki będzie kontrolowany parking. Karolina Gałecka, rzecznika Zarządu Dróg Miejskich powiedziała na łamach “Gazety Wyborczej”, że jeśli system wykryje pojazd, który nie ma opłaconego postoju, to prześle wezwanie do zapłaty na adres zameldowania. Dotychczas mandaty zostawiało się za wycieraczką.

Nowy system nie pozostawi kierowcom wyjścia - będą musieli zapłacić za parking w stolicy. Do tej pory kontrolami zajmowało się tylko 50 osób, a sprawdzenie 260 pojazdów zajmowało im 1,5 godziny. Nowy system zrobi to w dziesięć minut. Ale pojawienie się technologii nie oznacza, że zwykli kontrolerzy przestaną sprawdzać. Oni zajmą się kontrolą tych miejsc, gdzie nowym pojazdom kontrolnym byłoby trudno się dostać - podaje INNPoland.

2020 to rok podwyżek także w motoryzacji

Jednak opłaty za parking to nic, w porównaniu ze wzrostami cen, jakie czekają rynek motoryzacyjny. W tym roku kierowcy mogą spodziewać się wielu podwyżek. Więcej będzie trzeba zapłacić za samochody i obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Wzrost cen samochodów to konsekwencja wprowadzenia nowych limitów emisji spalin ustanowionych przez Komisję Europejską.

Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznieŚwiadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News