Parawany plażowe nie są złym rozwiązaniem w dobie pandemii. Włosi mają własny projekt.
https://wikipedia.org/czernik.jerzy
Autor Kamila Jeziorska - 31 Lipca 2020

Parawany plażowe mogą zapobiegać zarażeniom. Włosi ustawią je ze specjalnego materiału

Zazwyczaj rozkładanie parawanów plażowych było oceniane negatywnie przez część Polaków, ale także socjologów. Jak się okazuje, w dobie pandemii koronawirusa, parawany mogą być doskonałym rozwiązaniem dla zachowania dystansu społecznego.

Parawan plażowy jako odzwierciedlenie polskiej mentalności

Parawany plażowe nad polskim morzem to codzienny widok. Obecnie turyści nie wyobrażają sobie, że mogłoby takiego zabraknąć na wyposażeniu pokoju hotelowego. Kiedyś parawany plażowe były tylko miłym dodatkiem, jednakże obecnie są już standardem. Co więcej, element ten zapełniając masowo polskie plaże zaczął także wzbudzać pewne kontrowersje, a media zaczęły krytykować praktykę "parawaningu".

Parawany plażowe krytykowane były nie tylko za to, że masowo zdobią polskie plaże, ale także za to, że uosabiają przywarę Polaków do odgradzania się od innych osób. Nadmorski gadżet stał się także inspiracją do powstania gier planszowych czy do tworzenia zażartych dyskusji między ekspertami. Według badań agencji SW Research, aż 69 proc. badanych słyszało o "parawaningu", natomiast 32 proc. zgadza się z tym, że parawan plażowy stanowi odzwierciedlenie polskiej mentalności.

Takiego prezentu od ZUS emeryci się nie spodziewali. Do zgarnięcia nawet 33 tys. złTakiego prezentu od ZUS emeryci się nie spodziewali. Do zgarnięcia nawet 33 tys. złCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Parawan plażowy rozwiązaniem dla dystansu społecznego

Mocno krytykowany w poprzednich sezonach wakacyjnych, parawan plażowy finalnie może okazać się świetnym rozwiązaniem dla zachowania dystansu społecznego na plaży. Podobne rozwiązania wdrażali amerykańscy plażowicze w Nowym Jorku, którzy mimo epidemii chcieli odpocząć słuchając szumu morskich fal. Amerykanie wykorzystali polski sposób i wydzielili swoją prywatną przestrzeń na plaży, aby móc zachować odpowiedni dystans społeczny.

Parawany plażowe zostaną prawdopodobnie wdrożone także we Włoszech. Firma Nuova Neon zaprezentowała boksy plażowe, które miałyby być stawiane we włoskich kurortach. Przypominające nieco polskie parawany plażowe, włoskie boksy mają mieć 2 metry wysokości i 4,5 metra szerokości. Wewnątrz znajdzie się miejsce nie tylko na leżaki, ale także na parasole czy dozowniki odkażające. -Projekt początkowo powstał z myślą o domach opieki i szpitalach. Szybko pomyśleliśmy jednak, że w obecnej sytuacji może się sprawdzić także podczas plażowania - powiedział Marco Giusti, dyrektor sprzedaży w Nuova Neon.

Będzie banknot z Kaczyńskim. Gratka dla kolekcjonerówBędzie banknot z Kaczyńskim. Gratka dla kolekcjonerówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News