Papierosy mentolowe zostaną zakazane już za niespełna pół roku
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Stycznia 2020

Palisz "mentole"? Lepiej rób zapasy, już niedługo ich sprzedaż będzie zakazana

Papierosy mentolowe będą zakazane od maja 2020 roku. Stanowisko Unii Europejskiej jest takie, że papierosy mają smakować tytoniem i niczym innym - informuje “Polska Times”.

Papierosy mentolowe zakazane od maja

"Papierosy powinny być papierosami. Powinny mieć smak tytoniu. Mają nie zachęcać i nie uatrakcyjniać samego procesu palenia. A dodawanie do nich smaków uatrakcyjnia palenie jako takie" - takie jest stanowisko ekspertów Unii Europejskiej i pokazują to przepisy, jakie niesie unijne rozporządzenie.

Zgodnie z dyrektywą unijną z 2014 roku od maja przyszłego roku w sklepach na terenie Unii Europejskiej nie będzie można sprzedawać papierosów mentolowych i smakowych. Przepisy mają na celu ograniczenie liczby nałogowych palaczy. Papierosy mentolowe cieszą się olbrzymią popularnością w Polsce.

Gazeta podkreśla, że nowe przepisy same w sobie zawierają szlachetne cele: chodzi o działania na rzecz ochrony zdrowia. Jednak jak pisze "Polska Times", palacze, choć nie było to przyjemne, to pogodzili się z umieszczaniem od 2017 roku na paczkach papierosów drastycznych zdjęć, które pokazują negatywne konsekwencje palenia. Teraz czeka ich zakaz sprzedaży między innymi papierosów mentolowych. Ma on zacząć obowiązywać od 20 maja 2020 roku.

Regulacje wynikają z tego, że mentol sprawia, że papierosy wydają się smaczniejsze i przyczynia się do wzrostu liczby nałogowych palaczy, a rzucanie palenia jest trudniejsze.

Zasiłek chorobowy dopiero po pół roku? ZUS każe czekać, Polacy pilnie szukają pomocyZasiłek chorobowy dopiero po pół roku? ZUS każe czekać, Polacy pilnie szukają pomocyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News