Papier toaletowy i konserwy najczęściej wyszukiwanymi hasłami w Internecie
Unsplash/Brooke Cagle
Autor Maria Glinka - 20 Marca 2020

Dwa towary Polacy najczęściej wyszukują w internecie. Mimo wszystko, to dość zaskakujące

Papier toaletowy i konserwy stały się produktami pierwszej potrzeby w ostatnim czasie. Tę teorię potwierdzają najnowsze dane na temat zachowań zakupowych wśród Polaków, z których wynika, że nasze społeczeństwo cierpi na przypadłość związaną z gromadzeniem zapasów zarówno w sklepach spożywczych, jak i w Internecie.

Papier toaletowy – produkt luksusowy XXI w. ?

Papier toaletowy, mydło, żele antybakteryjne i konserwy to artykuły, które trudno znaleźć teraz na sklepowych półkach. W związku z tym Polacy coraz częściej decyzują się na zakupy online, a ich najczęściej wyszukiwane hasła zbadał dział Market Insight agencji Clue PR oraz DevaGroup.

Najczęściej poszukiwanymi produktami były papier toaletowy i konserwy. Wzrost zainteresowania zaobserwowano także w kontekście maseczek. Przez cały zeszły rok w ciągu miesiąca było 100 tys. zapytań o różnego rodzaju maski ochronne, a tylko w lutym 2020 r. - ponad 940 tys. Coraz częściej wyszukiwano także środków do dezynfekcji (wzrost z 20 tys. zapytań miesięcznie do 360 tys. w lutym) – podają wiadomoscihandlowe.pl.

ZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaCzytaj dalej

Inne najczęściej poszukiwanie zwroty

O tym, że nasze społeczeństwo przystosowuje się do zmieniającej się rzeczywistości i dąży do zgłębienia nowych, obowiązujących zasad, świadczy fakt, że coraz częściej w wyszukiwaniach pojawia się fraza „praca zdalna”. Obok sformułowań „koronawirus praca zdalna” i „praca zdalna oferty” zaczęły coraz częściej pojawiać się hasła „praca zdalna co to”.

WHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaWHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaCzytaj dalej

W związku z zalecaniami rządowymi, aby unikać wychodzenia z domu, gdy nie ma ku temu potrzeby, Polacy poszukują nowych pomysłów na spędzenie czasu z rodziną. Po pomoc zwracają się do wyszukiwarek internetowych, które odnotowały wzrost zapytań o gry i opcje kina domowego. Kombinacja słów Netflix, HBO i Prime była wpisywana 4,5 mln razy w ostatnim czasie, podczas gdy w październiku 2019 r. takie hasła pojawiały się ok. 3 mln razy. Aktualnie zdecydowanie rzadziej wstukiwane są frazy związane z „sieciowymi randkami”.

Świadczy to o zmianach w sposobie spędzania wolnego czasu, które opierają się teraz na „aktywnościach, które można robić razem, dzięki czemu umacniane są więzi” – przyznał Karol Świtała, partner zarządzający Clue PR.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

Produkty, które biją rekordy sprzedaży w sklepach

Papier toaletowy oraz mydło to produkty, które są teraz rzadkością w sklepach. Zgodnie z danymi zebranymi przez analityków Nielsena sprzedaż mydła między 2 a 8 marca 2020 r. wzrosła o 153 proc, a papieru toaletowego – o 56 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym – pisze fakt.pl. Nie dziwi więc fakt, że Polacy poszukują ich w Internecie.

Prawdziwymi rekordzistami są jednak produkty kosmetyczne i chemia. Biorąc pod uwagę wyliczenia z 2019 r. sprzedaż produktów antybakteryjnych w pierwszych dniach marca była o 2000 proc. wyższa. Tak duży skok uzasadnia nową strategię drogerii, zgodnie z którą wprowadzono limity sprzedaży poszczególnych artykułów. Dla przykładu Rossmann wprowadził ograniczenie zakupu do maksymalnie 3 produktów.

Epidemia strachu przed brakiem papieru toaletowego

Zdaniem dr Rohana Millera z Uniwersytetu w Sydney powodem, dla którego konsumenci masowo wykupują akurat papier toaletowy jest fakt, że „kojarzą go z niezbędnym minimum, które trzeba sobie zapewnić na wypadek katastrofy”.

Wydarzenia z różnych zakątków świata sugerują, że gromadzenie nadmiernych ilość papieru toaletowego to fenomen nie tylko w Polsce. Wybuch paniki związanej z koronawirusem spowodował, ze regały jednego ze sklepów w Sydney zostały opróżnione w zaledwie kilka minut. W związku z brakami w asortymencie ceny opakowań osiągnęły astronomiczne ceny w Internecie. Najbardziej zdesperowani mogli je kupić po kilkaset dolarów australijskich, czyli ok. 1000 zł.

Media przywoływały przypadki bójek o papier toaletowy. W supermarkecie w Sydney dwie kobiety pobiły się, a jedna z nich miała nawet nóż – podaje natemat.pl. Z kolei w sklepie wielkopowierzchniowym oddalonym kilkadziesiąt kilometrów od stolicy musiała interweniować policja, która przy użyciu paralizatora próbowała uspokoić klienta, żądnego większej ilości papieru toaletowego.

Chcąc uniknąć eskalacji przemocy wśród obywateli władze Japonii, Hongkongu i Wielkiej Brytanii zdecydowały się na reglamentację tego artykułu – podaje Gazeta Wyborcza.

Jednak w USA w dalszym ciągu mają miejsce nietypowe zdarzenia. Wczoraj policja z Newport w stanie Oregon zaapelowała do mieszkańców, aby nie dzwonili pod numer alarmowy z powodu braku papieru toaletowego – pisze wgospodarce.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  3. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News