Pandemia w większości państw UE w odwrocie
eastnews/Miguel Medina/AFP
Autor Radosław Święcki - 4 Maja 2020

Unijna agencja ma złe wieści. Mowa o pandemii w Polsce

Pandemia w odwrocie? Niestety nie w Polsce. Z danych podanych przez dyrekcję Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) wynika, że znajdujemy się nielicznym gronie państw unijnych, gdzie pandemia koronawirusa nie słabnie.

Pandemia nie słabnie

O tym w jakich krajach UE pandemia koronawiursa przybiera na sile, gdzie spada, a gdzie utrzymuje się na dotychczasowym poziomie informowała a poniedziałek eurodeputowanych komisji środowiska zdrowia publicznego i bezpieczeństwa Andrea Ammon, dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

Okazuje się, że jedynym obecnie państwem unijnym, w którym pandemia rośnie jest Bułgaria. Natomiast Polska znajduje się w gronie czterech państw, gdzie liczba zakażeń utrzymuje się na stabilnym poziomie.

- Krajem, w którym cały czas widzimy wzrost (zakażeń), jest Bułgaria. Są też cztery kraje, gdzie nie widzimy znaczących zmian w ciągu ostatnich 14 dni, są to: Polska, Rumunia, Szwecja i Wielka Brytania – powiedziała dyrektor ECDC.

Ammon poinformowała również, że w pozostałych krajach UE zaobserwowano znaczący spadek.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyEmeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyCzytaj dalej

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób – jak wyjaśnia Polska Agencja Prasowa - analizuje i interpretuje dane z unijnych krajów dotyczące 52 chorób zakaźnych przy pomocy europejskiego systemu nadzoru. W ostatnim czasie prace ECDC skupiają się na koronawirusie SARS-CoV-2. Z danych organizacji wynika, że dotychczas na całym świecie odnotowano prawie 3,5 mln zakażeń, a prawie ćwierć miliona osób zmarło.

Prawie 1,5 mln zakażeń w Europie

W Europie odnotowano zaś blisko 1,4 mln zakażeń, a wśród państw najbardziej dotkniętych koronawirusem znalazły się Hiszpania (217 466 przypadków), Włochy (210 717), oraz Wielka Brytania (186 599). W pierwszej piątce znalazły się również Niemcy (163 175 przypadków) i Rosja (134 687 przypadków).

Przypomnijmy, że w Polsce odnotowano dotychczas 13 937 przypadków zakażeń (stan na 4 maja). Z jednej strony jest to wyraźnie niższy wynik niż w przypadku powyższych państw, ale – jak wskazuje ECDC - dynamika rozprzestrzeniania się wirusa nie spadła dotąd na tyle, by móc powiedzieć, że jest on w odwrocie.

Kontrole w całej Polsce, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara wynosi 681 zł, wykluczonych tylko kilka grupKontrole w całej Polsce, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara wynosi 681 zł, wykluczonych tylko kilka grupCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  2. Dzięki psom żyjemy dłużej? Rewolucyjne badania
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polscy hotelarze załamani. Nie otwierają hoteli mimo pozwolenia, boją się jednej rzeczy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News