PHOTO: EAST NEWS/SPLASH NEWS Actor Kurt Russell fills his Dodge mini van up with gas after paying a visit to the set of "Hollywood Homicide" in Venice Beach, Ca. The movie is being directed by Kurts friend director Ron Shelton and stars Harrison Ford and Josh Hartnett
EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Kwietnia 2020

Minister klimatu o zapasach paliwa, gazu i prądu. W resorcie powołał zespół zarządzania kryzysowego

Paliwo, gaz i energia elektryczna są niezagrożone - Spółki funkcjonują w sposób bardzo sprawny - zapewnia minister klimatu Michał Kurtyka i dodaje, że ciągłość dostaw paliw z zewnątrz także zostanie utrzymana.

Paliwo będzie. Gaz i prąd też

W rozmowie z radiową Jedynką Michał Kurtyka powiedział, że system energetyczny działa bardzo sprawnie i nie ma powodów do niepokoju. W resorcie pracuje zespół zarządzenia kryzysowego, który monitoruje sytuację razem ze spółkami energetycznymi. Minister zapewnia, że paliwo i inne źródła energii w Polsce są niezagrożone.

- Na stacjach benzynowych nie zabraknie paliwa, nie zabraknie nam gazu, nie zabraknie nam energii elektrycznej. Spółki funkcjonują w sposób bardzo sprawny. Monitorujemy sytuację - zapewnia cytowany przez wiadomosci.onet.pl minister klimatu.

Polscy naukowcy wyliczyli, ile jeszcze będziemy musieli walczyć z epidemią. Przytłaczające danePolscy naukowcy wyliczyli, ile jeszcze będziemy musieli walczyć z epidemią. Przytłaczające daneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domu

Kurtyka powiedział, że w związku z obniżeniem aktywności gospodarczej w Polsce jest mniejsze zużycie prądu. Tak samo jest w przypadku paliwa, które również jest istotnym elementem bezpieczeństwa energetycznego w kraju.

Paliwo z zewnątrz będzie nadal dostarczane

Szef resortu klimatu zapewnił też, że dostawy paliwa z zewnątrz (państwa Bliskiego Wschodu oraz USA) zostaną utrzymane. Kurtyka zaznaczył, że kwestia paliwa od zagranicznych dostawców jest na bieżąco monitorowana nie tylko przez jego resort, ale i cały rząd.

- Wszystkie te instytucje rządowe, które mają w swoich kompetencjach kwestie bezpieczeństwa energetycznego albo naszych relacji właśnie ze światem zewnętrznym związane z dostawami tych różnych paliw, są częścią zespołu do spraw zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. W związku z tym tutaj nie ma ryzyka, jeżeli chodzi o zapewnienie ciągłości dostaw również paliw z zewnątrz - stwierdził cytowany przez wiadomosci.onet.pl. minister klimatu.

Prezydent z ważnym apelem do Polaków. Jedna rzecz może uratować nasze finanse i pomóc przetrwać kryzysPrezydent z ważnym apelem do Polaków. Jedna rzecz może uratować nasze finanse i pomóc przetrwać kryzysCzytaj dalej

Jeszcze jeden zespół w resorcie

Podczas audycji została poruszona także kwestia cyberbezpieczeństwa. Minister klimatu tłumaczył, że to obszar, w którym niczego nie można być pewnym. Podkreślił, że systemy energetyczne opierają się na infrastrukturze fizycznej, jak elektrownie i sieci dystrybucyjne, jednak coraz więcej zależy od narzędzi informatycznych.

- Stąd aby mieć pewność, że mamy zapewnione bezpieczeństwo energetyczne, jednym z zespołów, które powołałem, jest zespół do spraw cyberbezpieczeństwa - powiedział Michał Kurtyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny z objawami koronawirusa leżał na przystanku. Miał 40 stopni gorączki
  2. Prezydent UFC postanowił zorganizować nam Mortal Kombat na żywo
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj w Europie wprowadza ostre zakazy na Wielkanoc. Wchodzą w życie już w środę
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News