Paczka może być trudna do odebrania w czasie pandemii
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 4 Kwietnia 2020

Odbiór paczki na razie niemożliwy. Zwiększono środki ostrożności

Paczka skierowana do osoby, która przebywa na kwarantannie, również będzie musiała poczekać w izolacji. Środki ostrożności wprowadziła nie tylko Poczta Polska, ale i firmy kurierskie.

Paczka musi zaczekać, przekaz pieniężny już nie

Paczka dla osoby, która została objęta 14-dniową kwarantanną, zaczeka w placówce pocztowej do momentu zakończenia okresu izolacji. Pierwsza próba doręczenia przesyłki będzie miała miejsce tuż po zakończeniu odseparowania. Odbiorca ma możliwość przechowania przesyłki na poczcie dłużej niż 14 dni. Jednak w tym celu niezbędne jest wypełnienie odpowiedniego formularza internetowego – podaje tvn24bis.pl.

Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżąMinisterstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżąCzytaj dalej

Z procedury oczekiwania 14 dni na przesyłkę są wyłączone przekazy pieniężne, które mają być doręczane w „specjalnej bezpiecznej kopercie” – oznajmił Główny Inspektorat Sanitarny. Chodzi przede wszystkim o wypłaty rent i emerytur.

Co więcej, Poczta Polska przekazuje przesyłki bezpośrednio do skrzynek nadawczych i oferuje możliwość przekierowania paczki pod wskazany adres.

Cały katalog nowych środków ostrożności obowiązuje od 24 marca i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, klientów i partnerów biznesowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

Zmiany także w firmach kurierskich

Na wprowadzenie specjalnych zasad dostarczania przesyłek zdecydowały się również niektóre firmy kurierskie. Spółki chcą w ten sposób zadbać o zdrowie swoich pracowników, którzy są szczególnie narażeni na infekcję z uwagi na częste wizyty w domach klientów.

Kurierzy firmy DHL są zobligowani do ograniczenia kontaktu fizycznego poprzez m.in. niepodawanie dłoni na przywitanie. Z kolei odbiorcy korzystający z usług DHL nie muszą już składać podpisu na skanerze kurierskim w celu potwierdzenia otrzymania paczki. Konieczne jest jednak podanie nazwiska osoby, która przyjmuje przesyłkę. Następnie kurier samodzielnie wprowadza dane do systemu.

Emerytura wyższa o 15%. ZUS zdradza prosty sposób na większe świadczenieEmerytura wyższa o 15%. ZUS zdradza prosty sposób na większe świadczenieCzytaj dalej

Zostawiać podpisu nie muszą także klienci DPD. Kurier ma możliwość wpisania hasła „pod drzwiami” w rubryce przeznaczonej na nazwisko odbiorcy.

Nowe reguły wdrożyła także firma InPost – nieodebrane przesyłki po 48 godzinach zostaną zwrócone bezpośrednio do nadawcy, a nie do oddziału InPost jak dotychczas. W przypadku obsługi osób objętych kwarantanną sposób przekazywania przesyłki ma być „bardziej bezpieczny dla kuriera” – informuje spółka.

Zmiany wprowadził także sklep Żabka, który jest popularnym punktem odbioru przesyłek. Podczas odbioru i nadawania paczek nie ma konieczności poświadczania tej czynności podpisem na urządzeniu mobilnym. Sieć zachęca klientów, aby odbierali przesyłki przy okazji dokonywania zakupów w celu maksymalnego ograniczenia ruchu w poszczególnych placówkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  3. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News