Pacjent zero wyleczony!
canva/biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 17 Marca 2020

Pacjent zero wyleczony. Jutro opuści już szpital

"Pacjent zero" opuszcza szpital - poinformował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

- Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE‼️ - A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu" - podaje Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze na swoim profilu na Facebooku, powołując się na dr Jacka Smykała, szef oddziału zakażnego zielonogórskiego szpitala.

Pacjent "zero", czyli pierwsza osoba u której zdiagnozowano koronawirusa w Polsce przebywał w szpitalu w Zielonej Górze od 2 marca. O stwierdzeniu wirusa u pacjenta poinformowano publicznie dwa dni później.

- Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!!! - czytamy w komunikacie.

tw
Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że dotychczas odnotowano w Polsce 221 przypadków zakażenia koronawirusem (stan na 17 marca na godz. 19.00). Dziś po popołudniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 nowych przypadkach zarażenia wirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Dotychczas na koronawirusa zmarło w Polsce pięć osób.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News