słońce-pxhere-ramiroyraimunda
Zdjęcie przez ramiroyraimunda formularz PxHere
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Kwietnia 2020

W końcu dobre wiadomości związane z pandemią. Liczby, które dają nadzieję

Ozdrowieńców w Polsce jest coraz więcej. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od początku epidemii w kraju 1040 osób zostało uznanych za wyzdrowiałe z choroby spowodowanej zakażeniem koronawirusem.

Ozdrowieńcy coraz liczniejsi

Ostatnio rzadko mamy do czynienia z pozytywnymi informacjami. Ale dane przekazane przez resort zdrowia są krzepiące. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 59 ozdrowieńców, co w sumie daje liczbę 1040 wyleczonych w Polsce. Także w ciągu ostatniej doby obniżyła się liczba osób hospitalizowanych - jest ich o 243 mniej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Najstarszy, żyjący polski aktor ujawnił że jest gejem na antenie TVP. Poruszające do łez wyznanie ikony

“Puls Biznesu” zwraca uwagę na fakt, że ten spadek jest najwyższym dziennym od początku epidemii koronawirusa w Polsce. W ostatnich dniach liczba hospitalizowanych wzrastała, co było spowodowane transportem pacjentów z domów pomocy społecznej do szpitali.

Czy w kościele trzeba zasłaniać usta i nos? Jest stanowisko Ministerstwa ZdrowiaCzy w kościele trzeba zasłaniać usta i nos? Jest stanowisko Ministerstwa ZdrowiaCzytaj dalej

Ozdrowieńcy mogą oddawać krew

Lekarze proszą wszystkich ozdrowieńców w Polsce, którzy wyszli z choroby COVID-19, aby oddały krew. Na obecną chwilę to ponad 1000 osób, jednak z każdym dniem będzie ich coraz więcej. Osocze z krwi ozdrowieńców może pomóc osobom chorym przejść chorobę COVID-19.

- Nie mamy żadnego leku, który by swoiście tego wirusa eliminował. Osocze pozostaje jedną z alternatyw i to bardzo obiecującą - wyjaśnia prof. Piotr Marek Radziwon, konsultant krajowy w dziedzinie transfuzjologii klinicznej, cytowany przez TVN24.

Koronawirus w Polsce

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 340 przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do tej pory w Polsce potwierdzono 9082 przypadki infekcji. Z powodu choroby COVID-19 zmarło 350 osób.

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluJuż od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naszła ich ochota na miłość w autobusie. Ktoś zrobił im zdjęcie, wszystko wyciekło
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cała Warszawa się zatrzymała. Zawyły syreny, aż łzy napływają do oczu, poruszające
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News