owoce-pixabay-expresselblag
Obraz Sebastian Bona-Kuchejda z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Maja 2020

Znamy już ulubiony owoc Polaków. Z pewnością też go lubisz

Jakie owoce najbardziej lubią Polacy? Z “Narodowych badań konsumpcji warzyw i owoców” wykonanych przez firmę Kantar wynika, że truskawki to nasze ulubione owoce, najbardziej wyczekiwany owoc sezonowy i najbardziej zyskujący na popularności - informuje “Puls Biznesu”.

Owoce w Polsce: najchętniej jemy truskawki

Firma badawcza Kantar sprawdziła, które owoce najchętniej jedzą Polacy. Z raportu, który przytacza “Puls Biznesu” wynika, że ze wszystkich owoców Polacy najbardziej lubią truskawki i na żadne inne owoce nie czekają tak bardzo jak właśnie na nie. Jako ulubione owoce truskawki wymieniło 65 procent respondentów.

Truskawki królem owoców w Polsce

W ubiegłym roku aż 66 proc. Polaków, w sezonie, jadło te owoce kilka razy w tygodniu. 83 proc. jada truskawki kilka razy w sezonie, 94 proc. w sezonie jada je przynajmniej raz na miesiąc. Na przestrzeni całego roku te owoce jadło aż 98 proc. Polaków - wskazuje “PB”.

Zagraniczny gigant szykuje się na wejście do Polski. Lidl i Biedronka z nową konkurencjąZagraniczny gigant szykuje się na wejście do Polski. Lidl i Biedronka z nową konkurencjąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanie

Dziennik podaje, że właśnie startuje sezon na super owoce jagodowe. Nadchodzi czas truskawek, a Polacy będą mogli jeść swoje ulubione owoce aż do października.

Te owoce jemy coraz częściej

- Truskawki to nasz ulubiony owoc. W 2019 roku najchętniej jadło je 32 proc. badanych. Dodatkowo 24 proc. odpowiedziało, że chętnie jadło wszystkie owoce, więc jeśli zsumujemy ten wynik, to okaże się, że 56 proc. Polaków chętnie jadło truskawki - mówi dyrektor zarządzająca Public Division, Kantar Urszula Krassowska, cytowana przez “PB”.

25 mln zł dla klientów jednego banku. Pieniądze już są na rachunkach25 mln zł dla klientów jednego banku. Pieniądze już są na rachunkachCzytaj dalej

Ekspertka zwraca też uwagę na fakt, że aż 13 procent polskich obywateli deklaruje, że w 2019 roku jadło te owoce częściej niż w poprzednich latach.

Więcej w “Pulsie Biznesu”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z pogotowia. Nie żyje ratownik medyczny, nieoficjalnie mówi się o jednej przyczynie
  2. Jakie choroby są przeciwskazaniem do zrobienia prawa jazdy? Warto je znać przed rozpoczęciem kursu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News