Netflix oszustwo
Obraz Andrés Rodríguez z Pixabay
Autor Oktawian Góral - 15 Października 2020

Nowe oszustwo na Netfliksa. Ostrzeżenie przed fałszywymi e-mailami

Widzowie Netfliksa mogą paść ofiarą oszustwa. CERT Polska ostrzega przed wiadomościami, które zostały wystosowane do klientów platformy. Można stracić wszystkie pieniądze z konta.

CERT Polska informuje o próbie oszustwa, na którą narażeni są użytkownicy platformy Netflix. Na skrzynki mailowe widzów trafiają maile informujące o konieczności aktualizacji danych dotyczących płatności. Nadawca podszywa się pod platformę VOD, jednak nie są to oficjalne działania serwisu. Oszuści dokonujący ataku próbują swoim działaniem wyłudzić dane do karty płatniczej. Uwaga, można w ten sposób stracić wszystkie pieniądze z konta.

Oszustwo na Netfliksa

Jak wskazuje CERT Polska, do polskich użytkowników platformy Netflix rozsyłane są wiadomości, z których wynika, że konto w tym popularnym serwisie z filmami i serialami zostało zawieszone, a użytkownicy, by móc dalej cieszyć się z dostępu do biblioteki powinni zaktualizować dane dotyczące płatności. Jak widać na zrzutach ekranu zamieszczonych przez CERT Polska, oszuści naprawdę się postarali. Wiadomości są napisane poprawną polszczyzną, bez błędów gramatycznych, a wizualna oprawa jest łudząco podobna do tej, którą Netflix stosuje w oficjalnej korespondencji.

Potwierdzone: Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Wzięli go z zaskoczeniaPotwierdzone: Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Wzięli go z zaskoczeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

Oszuści nakłaniają odbiorców wiadomości do kliknięcia w jeden z dwóch linków. Pierwszy to ponowienie płatności, a drugi to zmiana metody płatności. Po przejściu na stronę oczom ukazuje się spreparowany formularz, w którym użytkownik proszony jest o podanie danych karty. Strona, podobnie jak wiadomość mailowa, jest doskonale przygotowana i łudząco przypomina panel płatności Netflixa. Jedynym elementem zdradzającym, że nie jesteśmy na oficjalnej stronie jest adres, który zawiera rozszerzenie rsga.rx. Wszystko co zostanie wpisane w formularzu trafia wprost do oszustów.

Osoby, które dały się nabrać oszustom powinny jak najszybciej zastrzec swoje karty, a także zmienić dane logowania do Netfliksa. Ponadto, jeżeli login i hasło są używane także w innych serwisach, tam również należy dokonać aktualizacji danych. CERT Polska zaleca, by skorzystać z opcji "wylogowania wszystkich urządzeń", które korzystają z naszego konta.

Oszustwo Netflix

Weźmiesz tylko łyk z butelki na ulicy. Będzie twoim najdroższym w życiuWeźmiesz tylko łyk z butelki na ulicy. Będzie twoim najdroższym w życiuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News