Oszuści chcą wykorzystywać epidemie koronawirusa do swoich celów
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 12 Marca 2020

Oszustwo na wirusa coraz bardziej popularne. Możesz w łatwy sposób stracić swoje pieniądze

Fałszywe leki na COVID-19 czy mapa z liczbą zachorowań to sposoby oszustów na różnego rodzaju wyłudzenia - informuje bankier.pl. Ważne społecznie tematy w tym wypadku również stają się podłożem do wyłudzenia naszych danych lub pieniędzy. 

Mapa zarażeń to tylko przynęta

Mapa na stronie internetowej, na której są informacje o koronawirusie i pokrywają się z rzeczywistością to jeden ze sposobów na zdobycie naszego zaufania. Jednak już pobranie aplikacji z tejże strony internetowej służącej do bieżącego informowania o zarażeniach służy oszustom do uzyskania dostępów do naszych loginów do konta bankowych.

Rząd wycofuje się ze swojej deklaracji. Wielu rodziców pozostanie jednak bez finansowego wsparciaRząd wycofuje się ze swojej deklaracji. Wielu rodziców pozostanie jednak bez finansowego wsparciaCzytaj dalej

Jak wskazują eksperci z Reason Labs, taka aplikacja to tak naprawdę złośliwe oprogramowanie szpiegujące AZORult. Dzięki niemu hakerzy są w stanie mieć wgląd do naszych loginów i haseł, również do bankowości internetowej i mobilnej, a także numerów kart kredytowych.

Oszustwa na fałszywe leki

Koronawirusa próbują także wykorzystywać oszuści oferujący leki i testy na koronawirusa. Jak podaje portal zakopane.naszemiasto.pl, w stolicy polskich Tatr rozdzwoniły się telefony zapraszające na prezentacje leków przeciw koronawirusowi oraz na testy wykrywające wirusa SARS-CoV-2.

Czy przesyłki do nas dotrą? InPost powołał sztab kryzysowyCzy przesyłki do nas dotrą? InPost powołał sztab kryzysowyCzytaj dalej

– Faktycznie od kilku dni są wykonywane telefony do osób, zdarza się, że do ludzi starszych. Są one zapraszane na prezentacje środków, które mają ustrzec przed zarażeniem się koronawirusem. To w obecnej sytuacji niepokoju i epidemii może znaleźć podatny grunt – potwierdza Krzysztof Waksmundzki z zakopiańskiej policji w rozmowie z portalem zakopane.naszemiasto.pl.

Do tej pory gdy mówimy o leku na koronawirusa to takiego leku, który byłby dostępny dla konsumenta nie ma. Same testy również z medycznego punktu spojrzenia mogą być bezwartościowe. Miejmy więc na uwadze, że każda komercyjna działalność w tym zakresie obecnie może być w dużej mierze próbą oszustwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar domu jednorodzinnego na Mokotowie. Jedna osoba zginęła
  2. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News