Oszustwo
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 9 Października 2019

Wpuścił do domu "lekarki", został z niczym. Szajka bezczelnie okrada seniorów

Oszustwo to problem, który może stać się bolączką nierozważnych seniorów. Naciągacze mają wiele sposobów, by wyłudzić od starszych osób oszczędności, takie jak na przykład podawanie się za wnuczka lub policjanta. W Strzelcach Opolskich doszło do kradzieży “na lekarki”. Znamy szczegóły zdarzenia.

Oszustwo w Strzelcach Opolskich

Oszustwo miało miejsce w zeszły piątek w Strzelcach Opolskich. 85-latek został okradziony przez dwie kobiety, o szczegółach powiedziała Marzena Grzegorczyk, podinsp. opolskiej policji: “Według ustaleń śledczych do mieszkania 85-latka zapukały dwie kobiety podające się za pracownice opieki zdrowotnej emerytów i osób starszych” - cytuje Fakt.pl.

85-latek stracił 7500 złotych

Kobiety weszły do mieszkania staruszka za jego zgodą, w celu zbadania go. Do diagnostyki jednak nie doszło, w zamian za to oszustki zręcznie wypytały emeryta o jego oszczędności oraz o miejsce ich przechowywania. Rzeczniczka poinformowała: “Jedna z kobiet przeszła z pokrzywdzonym z pokoju do kuchni, a w tym czasie druga kobieta ukradła z portfela pieniądze”. Nim starszy pan się zorientował, kobiety opuściły mieszkanie, a on dopiero po ich wyjściu zauważył, że nie ma gotówki. Obrabowano go z 7500 złotych.

Apel o rozwagę

Policja apeluje, by w kontaktach z nieznajomymi być ostrożnym i zachować rozsądek. W żadnym wypadku nie należy pozwalać wejść do domu osobom, których nie znamy. W przypadku, gdy mamy do czynienia z pracownikami instytucji, obowiązkowo powinniśmy zapytać o okazanie legitymacji lub też innego dokumentu, potwierdzającego tożsamość. Warto też mieć na uwadze “tajne akcje” i nie dać się oszukać naciągaczom, podszywających się na przykład pod funkcjonariuszy policji.

PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoPiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  3. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Została zgwałcona przez brata w wieku 14 lat. Prawdziwy cios wymierzyli jej jednak rodzice
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News