Najmłodsza ofiara koronawirusa. Szpital wydał oświadczenie
Piotr Molecki/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 5 Listopada 2020

Nie żyje 4-miesięczne dziecko, najmłodsza ofiara COVID-19. Szpital wydał ważne oświadczenie

W Katowicach zmarł 4-miesięczny chłopiec zakażony koronawirusem - najmłodsza ofiara epidemii. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka wydało ważne oświadczenie.

Ważne oświadczenie szpitala

Najmłodsza ofiara koronawirusa, 4-miesięczny chłopiec zmarł w niedzielę 1 listopada, poinformował Onet. Dziś Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka wydało w związku z tym oświadczenie.

"Pacjent został przyjęty do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach 19 października 2020 w stanie bardzo ciężkim, z obciążonym wywiadem chorobowym oraz pozytywnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Został przyjęty na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii” - czytamy w oświadczeniu.

Kaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówKaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

U chłopca wystąpiła ciężka niewydolność oddechowa i krążeniowa, która pomimo specjalistycznego leczenia zmieniła się w niewydolność wielonarządową. Stan dziecka nie poprawiał się i 1 listopada chłopiec zmarł.

“Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia" - przekazano w komunikacie.

Nie wiadomo, czy chłopiec miał ukryte wady wrodzone, jednak jak podaje Onet, wcześniej pojawiały się informacje, że chłopczyk miał wadę serca, jednak medycy nie potwierdzili do tej pory tych doniesień. Chłopiec jest najmłodszą ofiarą koronawirusa w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"
3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Postępująca epidemia w Polsce

Chorych na koronawirusa stale przybywa, przy czym coraz bardziej dotkliwie odczuwane są braki w zaopatrzeniu i kadrze. Dziś Centrala NFZ poinformowała, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą całodobowo monitorować stan łóżek w szpitalach zakaźnych.

Niespełna 2 godziny temu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 692 nowych i potwierdzonych przypadkach zachorowań na koronawirusa. Najwięcej z nich w województwie wielkopolskim (3952), zaraz później w mazowieckim (2797).

Jeden szczegół na banknocie 10 zł może sprawić, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polująJeden szczegół na banknocie 10 zł może sprawić, że się nieźle obłowisz. Kolekcjonerzy od dawna na nie polująCzytaj dalej

Wczoraj Kancelaria Premiera poinformowała o poszerzeniu strategii walki z koronawirusem. Stan zdrowia pacjentów będzie mógł być monitorowany w domu za pomocą pulsoksymetrów - małych urządzeń elektronicznych, służących do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. W tym celu Ministerstwo Zdrowia powołało specjalne centrum monitoringu, które będzie analizowało dane dostarczane przez pulsoksymetry. W urządzenia zostaną wyposażone osoby, które przechodzą chorobę łagodnie i zostali zakwalifikowani do medycznej opieki domowej.

Zmieni się także sposób przeprowadzania testów. Do tej pory zwykle korzystano z testów PCR. Aby testowanie przebiegało szybciej, ministerstwo zdecydowało się korzystać częściej niż kiedyś z testów antygenowych, z których wynik znany jest już po 10-30 minutach.

Biden zwiększa przewagę nad Trumpem. Urzędujący prezydent bije na alarm za pomocą mediów społecznościowychBiden zwiększa przewagę nad Trumpem. Urzędujący prezydent bije na alarm za pomocą mediów społecznościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  2. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  3. Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonie
  4. Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatów
  5. Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
PKO BP szuka pieniędzy gdzie tylko może. Szykuj się na wzrost opłatPKO BP szuka pieniędzy gdzie tylko może. Szykuj się na wzrost opłatCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News