Orlen w Chinach
Flickr/Babij
Autor Maria Glinka - 26 Czerwca 2020

Takiej ekspansji Orlenu jeszcze nie było. Polski gigant wkracza na rynek chiński

Orlen w Chinach już od drugiej połowy 2020 r. – poinformował polski koncern paliwowy. Wkroczenie na chiński rynek rozpocznie się od sprzedaży olejów silnikowych, które do tej pory były rozprowadzane przez pośredników zewnętrznych.

Orlen w Chinach, aby zwiększyć zysk

Orlen w Chinach to znak na kolejny krok w celu rozszerzania zasięgu działalności polskiego przedsiębiorstwa. Dzięki zmianie dotychczasowego modelu sprzedaży oleju silnikowego uda się wygenerować kilkukrotnie większy zysk na przestrzeni zaledwie trzech lat.

„Powołanie Orlen China to strategiczna decyzja, której celem jest wzmocnienie pozycji koncernu na perspektywicznym rynku chińskim, ale i w sąsiednich krajach. Zbudowanie własnych kompetencji sprzedażowych na rynku chińskim umożliwi nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale też optymalizację kosztów i terminów dostaw" – wyznał prezes Orlenu Daniel Obajtek, cytowany w oficjalnym komunikacie spółki.

Kierowco, przyjrzyj się swojej tablicy rejestracyjnej. Za jedną rzecz możesz dostać mandat, nawet do 1000 złKierowco, przyjrzyj się swojej tablicy rejestracyjnej. Za jedną rzecz możesz dostać mandat, nawet do 1000 złCzytaj dalej

Orlen w Chinach z dalekosiężnymi planami

Jednak plany polskiego koncernu paliwowo-energetycznego wykraczają znacznie poza sprzedaż olejów. Orlen w Chinach ma być platformą przydatną na rynku azjatyckim także dla innych produktów np. petrochemicznych. Poza tym Orlen w Chinach ma stać się również centrum kompetencji sprzedażowych, w tym e-commerce, marketingowych, logistycznych i spedycyjnych na całym chińskim rynku – podaje bankier.pl.

Spółka zostanie zarejestrowana w mieście Sozhou (prowincja Jiangsu). Pierwsze działania Orlenu w Chinach będą koncentrowały się właśnie na wschodzie kraju. Prowincja Jiangsu, zamieszkiwana przez 80 mln obywateli, jest kluczowym ośrodkiem przemysłowym, który charakteryzuje się dobrze rozwiniętą branżą maszynową, elektroniczną i samochodową. Poza tym, przoduje w tworzeniu specjalnych stref rozwoju, które skupiają inwestycje zagraniczne, handel międzynarodowy i innowacje. Zatem ten region jako miejsce otwarcia Orlenu w Chinach to wybór oczywisty.

Biedronka i Lidl w ostrej walce o klientów. Przeceniają produkty najczęściej wybierane przez PolakówBiedronka i Lidl w ostrej walce o klientów. Przeceniają produkty najczęściej wybierane przez PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Czy koronawirus zatrzyma pełne wkroczenie Orlenu do Chin?

Częściowo Orlen w Chinach jest obecny od 2016 r. w ramach grupy Orlen Oil, która działa również w 19 innych państwach azjatyckich. Na ten moment sprzedaż olejów silnikowych jest realizowana przy współpracy z lokalnymi dystrybutorami. Zasięg działań Orlenu obejmuje wschód Chin (Jiangsu, prowincje sąsiadujące i okolice portu w Szanghaju). Poza Chinami Orlen jest obecny w 115 państwach na 6 różnych kontynentach.

Czy decyzja o wkroczeniu na chiński rynek w niepewnych czasach koronawirusa to krok właściwy? Zdaniem prezesa Orlenu „wskaźniki ekonomiczne, mimo pandemii COVID-19, wskazują na ogromny potencjał chińskiej gospodarki. Liczba samochodów przypadających na stu mieszkańców jest w Chinach niemal trzykrotnie niższa niż w Unii Europejskiej, z wyraźną tendencją wzrostową. W latach 2007-2017 Chiny odnotowały najwyższy na świecie, wynoszący 55 proc., wzrost zużycia środków smarnych. Sprzedaż produktów Orlen Oil w Chinach również odnotowywała najwyższe wzrosty spośród wszystkich rynków azjatyckich, na których koncern prowadzi działalność eksportową. W latach 2016-2019 nasze łączne wolumeny sprzedaży środków smarnych wzrosły na tym rynku niemal 20-krotnie".

Szumowski: Wszystko zależy od sytuacji. Polacy muszą jednak być gotowi na powrót obostrzeńSzumowski: Wszystko zależy od sytuacji. Polacy muszą jednak być gotowi na powrót obostrzeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News