Orlen podwaja produkcję płynu do dezynfekcji rąk
Flickr
Autor Radosław Święcki - 30 Marca 2020

Orlen przekazał 2 wiadomości ws. ich płynu do dezynfekcji rąk. Jedną dobrą, a drugą bardzo złą

PKN Orlen informuje o podwojeniu produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Od kwietnia spółka rusza również z produkcją płynu do dezynfekcji powierzchni o właściwościach biobójczych. Z drugiego produktu skorzystają jednak nieliczni.

PKN Orlen podwaja produkcję

PKN Orlen poinformował w komunikacie prasowym, że zakład ORLEN Oil w Jedliczu wyprodukuje dwa razy więcej płynu do dezynfekcji rąk. Spółka zapowiada, że produkcja płynu w marcu osiągnie poziom 2,5 mln litrów, natomiast w kwietniu do Agencji Rezerw Materiałowych, innych instytucji oraz klientów indywidualnych ma trafić ok. 5 mln litrów produktu.

GIS: ważne zalecenia dla osób noszących okulary i soczewki kontaktowe. Jedna rzecz może uratować ich przed zakażeniemGIS: ważne zalecenia dla osób noszących okulary i soczewki kontaktowe. Jedna rzecz może uratować ich przed zakażeniemCzytaj dalej

- Zapotrzebowanie na płyn do dezynfekcji rąk jest olbrzymie, dlatego od początku robimy wszystko żeby systematycznie zwiększać jego dostępność. W ciągu zaledwie 10 dni przestawiliśmy produkcję w Zakładzie Jedliczu i uruchomiliśmy dystrybucję. W tym czasie intensywnie inwestowaliśmy również w rozwój linii produkcyjnych i teraz możemy zwiększyć produkcję płynu o 100 proc. osiągając miesięczną wydajność na poziomie 5 milionów litrów. W ten sposób jeszcze bardziej angażujemy się w działania rządu zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju – mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Z informacji przekazanych przez spółkę wynika, że na stacje Orlenu w całej Polsce trafiło już ponad 710 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Już jutro ważny dzień dla wielu emerytów. Warto sprawdzić stan konta, pojawi się na nim dodatkowa kwota

Płyn nie dla wszystkich

PKN Orlen informuje również, że wraz z początkiem kwietnia ruszy produkcja płynu do dezynfekcji powierzchni o właściwościach biobójczych w zakładzie Grupy ORLEN w Trzebini. W pierwszym etapie wydajność produkcji ma wynieść do 3 mln litrów miesięcznie.

- W ramach Grupy ORLEN wykorzystywane są wszystkie możliwości, aby aktywnie włączyć się w walkę z epidemią koronawirusa w Polsce. Dlatego nie tylko podwajamy produkcję płynu do dezynfekcji rąk, ale też dostarczymy na rynek kolejny produkt, tym razem do dezynfekcji powierzchni. W trudnej sytuacji jeszcze uważniej wsłuchujemy się w potrzeby społeczne i niezwłocznie reagujemy. Jest to możliwe dzięki bieżącej wymianie informacji i ścisłej współpracy ze stroną rządową – mówi prezes Obajtek.

Spółka informuje jednak, że płyn do dezynfekcji powierzchni trafi jedynie do sprzedaży hurtowej i do instytucji użyteczności publicznej.

Mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaMandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  2. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News