PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Wojewodztwo Dolnoslaskie miasto Duszniki Zdroj droga krajowa nr 8 stacja paliw ORLEN
Marek BAZAK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Marca 2020

Podjeżdżając od dziś na stację paliw będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Tak nie było od lat

Orlen zdecydował o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach. Informację przekazał za pośrednictwem Twittera prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek. Decyzja ma oczywiście związek z epidemią koronawirusa.

Orlen obniża ceny paliw

Zdecydowaliśmy o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach PKN Orlen. Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce, w tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność - napisał na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Biedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościBiedronka z komunikatem dla swoich klientów. Sztab kryzysowy przekazał ważne wiadomościCzytaj dalej

W komunikacie prasowym spółka podała, że obniżenie cen paliw to efekt nie tylko taniejącej ropy naftowej, ale też rezultat działań PKN ORLEN optymalizujących koszty produkcji. “Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy oraz stabilność pozostałych czynników, PKN ORLEN planuje systematycznie obniżać ceny paliw na stacjach” - czytamy.

Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskichRząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskichCzytaj dalej

Na decyzji Orlenu skorzystają wszyscy

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wiele osób korzysta z własnych aut zamiast przemieszczać się komunikacją miejską. Obniżki cen paliw pozwolą przeznaczyć znacznie mniej na jeden bak paliwa. To także korzystne rozwiązanie dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Tomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcie

“Na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce” - napisano w komunikacie PKN Orlen.

Orlen zachęca do pozostania w domu

- PKN Orlen to polska firma, której działania wpływają bezpośrednio na rozwój krajowej gospodarki i Polaków. Podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu cen paliw, tak aby Polacy, którzy muszą w tym trudnym czasie przemieszczać się, korzystali z własnych samochodów, zamiast komunikacji zbiorowej. Natomiast zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, do pozostania w domu - mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, cytowany w komunikacie prasowym.

- Wykorzystujemy wszystkie możliwości, aby oferować naszym klientom jak najbardziej atrakcyjne ceny. Jest to możliwe dzięki optymalizacji produkcji, dywersyfikacji źródeł dostaw oraz spadku cen baryłki ropy naftowej - dodaje prezes Obajtek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu
  3. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Wuhan skrywa sekrety, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News