Płyn do dezynfekcji rąk już niedługo w sprzedaży
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 27.02.2019. n/z Logo grupy Orlen.
Autor Komunikaty prasowe - 13 Marca 2020

Orlen przedstawił plan przeciwdziałania epidemii. Polski gigant paliwowy bierze się do prac

Orlen wyprodukuje płyn dezynfekcyjny, który w pierwszej kolejności trafi do Agencji Rezerw Materiałowych, a później także na stacje paliw - informuje portal money.pl.

Orlen niebawem dostarczy płyn do dezynfekcji

Produkcja płynu będzie miała miejsce w zakładzie w Jedliczu. Wcześniej produkowany był tam płyn do spryskiwaczy. - Oczywiście w pierwszej kolejności zaczynamy produkcję dla Agencji Rezerw Materiałowych, ale w ciągu paru dni ten płyn pojawi się również na naszych stacjach - miał przekazać w programie "Minęła dwudziesta" Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Do dystrybucji w ciągu dwóch tygodni trafi 1 mln litrów płynu. Nie ma informacji co do ceny produktu, ale jak zapewnił prezes PKN Orlen nie będzie ona drenowała kieszeni klientów. Płyn będzie pakowany w opakowania 5 litrowe. Pierwotnie miał on zostać dostarczony do polskich szkół jednak według obecnych informacji będzie on w sprzedaży na stacjach paliw oraz trafi też do Agencji Rezerw Materiałowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skok

Alkohol potrzebny do produkcji jest kupowany od dostawców mających certyfikat ECHA wydawany przez Europejską Agencję Chemikaliów - zaznaczył we wcześniej opublikowanym komunikacie Orlen.

„Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy realizację pierwszych dostaw płynu do dezynfekcji rąk. W bardzo szybkim tempie udało nam się dostosować produkcję tak, aby aktywnie włączyć się w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju. Zakładamy, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu” – podsumował tym razem w komunikacie prasowym prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Polki niechętnie chodzą do ginekologa. Częstą przyczyną jest zachowanie samego lekarza
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News