Orlen
Flickr/Minale Tattersfield
Autor Paulina Musianek - 9 Października 2019

Orlen idzie na podbój Bawarii. Polska sieć coraz mocniejsza w Niemczech

Orlen Deutschland - niemiecka spółka z Grupy Orlen - uruchomił pierwszą stację paliw w Bawarii. Dzięki temu jest już obecny we wszystkich niemieckich landach, poinformował prezes Daniel Obajtek.

Orlen. Ekspansja Niemiec

Orlen w końcu pojawił się na Bawarii. - Otworzyliśmy pierwszą stację paliw w Bawarii! Oznacza to, że jesteśmy już obecni we wszystkich niemieckich landach. Za naszą zachodnią granicą posiadamy blisko 600 obiektów, co plasuje nas jako 7. sieć stacji paliw - poinformował na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Orlen Deutschland to spółka zależna PKN Orlen działająca od 2003 r. Obecnie posiada na terenie Niemiec 580 stacji paliw.

Brutalna prawda o emeryturze. Polacy nie utrzymają nawet mieszkaniaBrutalna prawda o emeryturze. Polacy nie utrzymają nawet mieszkaniaCzytaj dalej

Marka Orlen w Czechach, w Niemczech i na Słowacji

Odważnym krokiem spółki jest zapowiedziany w poniedziałek rebranding zagranicznych stacji Orlenu. “Jeszcze w tym roku na stacjach paliw z Grupy Orlen w Czechach, w Niemczech i na Słowacji pojawi się marka Orlen. Jest to element wdrażanej strategii cobrandingu, zakładającej współistnienie lokalnych marek Benzina i Star z logotypem Grupy Orlen” - podkreśliła spółka.

- Rozpoczynamy strategiczny projekt rebrandingu naszej sieci detalicznej. W ciągu kilku lat wszystkie nasze stacje paliw w Europie będą funkcjonować pod jedną marką Orlen. Pierwszym etapem procesu będzie cobranding, czyli stopniowe wprowadzanie marki #ORLEN na rynki czeski, słowacki i niemiecki - napisał na Twitterze prezes firmy Daniel Obajtek. - Podjęliśmy strategiczną decyzję, że będziemy budować jedną międzynarodową markę Orlen na wszystkich rynkach, gdzie prowadzimy działalność lub sprzedawane są nasze produkty. Już dziś jesteśmy narodowym championem - największą firmą w tej części Europy i najcenniejszą polską marką wycenianą na 4,7 mld zł - ale bez spójnego wizerunku nie wykorzystujemy w pełni naszego potencjału.

Cobranding oznacza, że logo Orlenu zostanie na razie dodane do obecnych nazw zagranicznych stacji spółki. W ciągu trzech lat loga obecnych marek zostaną wycofane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News