Orange startuje z 5G
Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 1 Lipca 2020

Orange uruchomiło sieć 5G. Wiemy, które miasta obejmie

Orange startuje z 5G. Wiemy, w których miastach nadajniki pojawią się jako pierwsze. Jak zdradza operator już 6 milionów osób znajduje się w zasięgu sieci 5G.

5G już jest dostępne w Orange. Od dzisiaj użytkownicy ofert abonamentowych oraz planów dla firm mogą cieszyć się siecią 5G. Usługa #hello5G oferuje dostęp do siedmiu modeli smartfonów, które wspierają najnowszą technologię. Jak zaznacza operator, w zasięgu sieci 5G jest już 6 milionów Polaków, a to dopiero pierwszy etap budowy komercyjnych usług nowej generacji.

5G od Orange

- Dziś otwieramy kolejny rozdział dla Orange Polska. Od ponad dwóch lat prowadziliśmy testy laboratoryjne i terenowe, z inżynierami i naszymi klientami. Teraz z #hello5G może korzystać nawet 6 mln osób w blisko 400 miejscowościach, obecnie nikt nie oferuje większego zasięgu tego typu usług - mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska w wywiadzie cytowanym przez Interię. - Uruchamiamy dziś #hello5G w paśmie 2100 MHz, którym już dysponujemy, aby dać klientom możliwość pierwszych doświadczeń z 5G już teraz, pomimo opóźnienia aukcji pasma 3,5 GHz. To początkowy etap budowy kompleksowej sieci 5G. W miarę jej rozwoju, po przydzieleniu kolejnych częstotliwości, możliwości naszej sieci będą coraz bardziej imponujące, aż do samodzielnej 5G, pozwalającej na zastosowania, do których dziś nie mamy dostępu. Wierzymy, że technologia powinna być przydatna. 5G pomoże nam jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych - dodał prezes w Interii.

Sieć najnowszej generacji 5G dostępna jest między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie, miastach konurbacji górnośląsko-zagłębiowskiej, a także Wrocławiu, Poznaniu, Kielcach czy Rzeszowie. Pełna mapa dostępna jest na oficjalniej stronie, publikujemy ją także poniżej. Usługi 5G są dostępne automatycznie oraz nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Usługa jest dostępna w Nowym Planie Mobilnym 75 oraz w abonamentach komórkowych: Orange Love Premium i Extra zakupiony po 12 marca 2020 roku. 5G jest dostępne także w Planach Firmowych L lub XL.

Telefony 5G od Orange

W ofercie pomarańczowego operatora znajduje się siedem modeli smarfonów znanych producentów. Są to telefony z rodziny Xiaomi Mi: 10, także w wersjach Lite i Pro. U operatora zakupić możemy także Motorolę Edge, LG Velvet oraz dwa rodzaje Huawei P40 - Pro oraz wersję klasyczną.

Jak zapowiada operator oferta będzie systematycznie poszerzana. Do asortymentu wkrótce dołączą kolejne smartfony, a nadajniki będą stawiane w kolejnych miastach. Poniżej publikujemy mapę aktualnego zasięgu sieci 5G od Orange.

Orange 5G - mapa zasięgu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News