Orange niespodzianka 2020
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 21 Listopada 2019

"Niespodzianka" od Orange na 2020. Sieć będzie masowo rozwiązywać umowy

Orange Polska - zarząd spółki na początku tygodnia spotkał się w Warszawie ze związkami zawodowymi. Celem było poinformowanie o zwolnieniach grupowych, które będą trwać prawie cały przyszły rok.

Orange Polska przeprowadzi zwolnienia grupowe

Orange Polska przeprowadzi w przyszłym roku zwolnienia grupowe, taką informację można znaleźć na stronie Solidarności Pracowników Telekomunikacji. Przedstawiciele pracowników i zarządu spotkali się 18 listopada w Warszawie, by o tym porozmawiać. Poruszono wówczas także temat stanu realizacji obecnej umowy społecznej, sporządzonej na lata 2018-2019.

“Zwolnienia grupowe w Orange Polska mają potrwać od 2 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. Zarząd przedstawił również nową umowę społeczną na kolejne lata. Zgodnie z ustawą o zwolnieniach z przyczyn nieleżących po stronie pracownika pracodawca powinien przeprowadzić konsultacje z organizacjami związkowymi trwające 20 dni” - podaje portal Bankier.pl.

Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówByło 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące PolakówCzytaj dalej

Minimalne wynagrodzenie 3000 zł

Związki zawodowe podały informację, że od 1 stycznia 2020 roku minimalna pensja w spółce ma wynieść 3000 zł, co więcej, pracownicy mogą spodziewać się 10 proc. ogólnej premii, niezależnie od premii wynikającej ze sprzedaży, jak informuje Bankier.pl za "Rzeczpospolitą". “Paweł Puchalski z Santander Biuro Maklerskie cytowany przez "Rz" podał, że w ciągu dwóch najbliższych lat redukcja zatrudnienia obejmie około dwóch tysięcy pracowników, a koszt odpraw wyniesie około 150 mln zł. Na koniec września tego roku Orange Polska zatrudniał 12,57 tys. osób” - informuje portal.

Orange nie jest jedyny w podjęciu decyzji o zwolnieniach grupowych

Orange nie jest jedynym operatorem, który w ostatnim czasie zapowiedział zwolnienia grupowe, wszak T-mobile ma podobne plany. Prezes spółki Andreas Maierhofer poinformował, że w związku z planowanymi zwolnieniami grupowymi, spółka ma przerzedzić swoje szeregi o około 300 pracowników. Do pierwszej fali zwolnień doszło w październiku tego roku, natomiast druga ma nadejść w roku 2020. W T-Mobile Polska jest zatrudnionych obecnie mniej więcej 4,2 tys osób, a po cięciach etatów ma ich zostać niecałe 4 tys.

Polak będzie rządził europejską chadecją. Wynik głosowania nie pozostawia wątpliwościPolak będzie rządził europejską chadecją. Wynik głosowania nie pozostawia wątpliwościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  2. Rodzice nie byliby z niej dumni, gdyby znali prawdę. Ma 24 lata i zarabia krocie
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Najgorsze informacje dla wszystkich Polaków. Nikogo nie ominą wielkie opłaty, ceny przygnębiają
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News