Orange
Wikipedia/Warszawska rog Szerokiej, Tomaszow Mazowiecki
Autor Paulina Musianek - 8 Października 2019

Orange padło ofiarą oszustów. Ważny komunikat dla klientów

Orange Polska ostrzega, że oszuści podszywają się pod firmę i wysyłają do klientów fałszywe wiadomości. W komunikacie wyjaśniają, jak je rozpoznać.

Orange przestrzega klientów

Orange ostrzega swoich klientów przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli operatora. Wysyłają oni do klientów sieci wiadomości z następującą treścią:

"Prosimy o zapoznanie się z fakturą, która została przesłana w załączniku. Do poprawnego odczytu prosimy o włączenie macro. Informacja pojawi się na górze dokumentu" - czytamy w treści maila.” W wiadomości podany jest również numer rachunku. To właśnie w makro czai się największe niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie w pliku załączono złośliwy kod, który zostanie uruchomiony właśnie po wydaniu zgody na włączenie makr. Na zgłoszenie o próbie oszustwa przedstawiciele firmy zareagowali natychmiastowo wystosowując komunikat do klientów:

“Uważajcie na kolejny atak, podszywający się pod faktury Orange Polska! Przestępcy chcą Was przekonać do kliknięcia w podejrzany dokument, mając na tyle tupetu, by w treści maila sugerować... włączenie makr w dokumencie Word!” - czytamy na stronie Orange. Przedstawiciele operatora przypominają również, że nie wysyłają faktury w plikach .doc, "w których można ukryć, aktywowany po włączeniu makr właśnie, złośliwy kod. Dla bezpieczeństwa po prostu sprawdzajcie swoje dokumenty za pośrednictwem serwisu Mój Orange".

Orange uczula klientów, aby zwracali również uwagę na adres e-mailowy, z jakiego została wysłana wiadomość. "O ile forma maila do złudzenia przypomina te wysyłane przez Orange Polska, wiadomość nie jest nadana z właściwego adresu" – pisze firma w swoim komunikacie.

Fałszywe faktury to przekręt, który wykorzystywany jest od lat w cyberprzestępstwach. Jeszcze niedawno z podobnym problemem borykał się Play.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Nie żyje Janusz Kondratiuk. Polski reżyser zmagał się z rakiem trzustki, miał 76 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News