Opłata covidowa ścigana przez UOKiK. Doliczanie dodatkowych kwot nielegalne.
https://pixabay.com/adnovak
Autor Kamila Jeziorska - 4 Lipca 2020

Sypią się wysokie kary za tzw. opłaty covidowe. Sprytni przedsiębiorcy się doigrali

Opłaty covidowe są surowo karane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK nałożył już pierwsze kary na placówki, które owe opłaty doliczały do swoich usług.

Opłata covidowa standardem. Teraz sypią się kary

Opłata covidowa, czyli dodatkowy koszt doliczany za np. dezynfekcję pomieszczeń czy urządzeń, w niektórych miejscach na stałe wpisała się do cennika usług medycznych czy kosmetycznych. Jej wysokość wahała się od 10 zł do nawet 350 zł. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaczęły masowo napływać skargi i pytania w związku z dodatkowymi kosztami doliczanymi przez dentystów oraz lekarzy innych specjalizacji.

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny już na początku czerwca zaapelował do wszystkich osób świadczących różne usługi, aby rzetelnie informowali swoich pacjentów i klientów o opłatach i cenach obowiązujących w gabinecie. Przestrzegł on wszystkich konsumentów, że pod pancerzem dodatkowych opłat kryją się często kwestie dodatkowego wynagrodzenia i zaznaczył, że należy porównywać usługi w różnych gabinetach, aby nie zostać oszukanym.

Nie tylko kary i wyższe opłaty. Teraz niektórzy będą mogli zyskać nagrody za segregowanie i wyrzucanie odpadówNie tylko kary i wyższe opłaty. Teraz niektórzy będą mogli zyskać nagrody za segregowanie i wyrzucanie odpadówCzytaj dalej

Opłata pod rygorem kary

Opłata covidowa znalazła się pod ostrzałem UOKiK-u. Chróstny informował, że za nieprawidłowości w zakresie oznakowania cen, przedsiębiorcę może czekać kara w wysokości nawet 20 tys. zł. Jak się okazuje, ponad 30 proc. skontrolowanych placówek stosowało tzw. opłaty covidowe za zapewnienie wymogów sanitarnych podczas świadczenia usług - poinformował UOKiK na swoim Twitterze.

Prezes UOKiK wskazuje, że niedopuszczalne są sytuacje, w których klient dowiaduje się o dodatkowych kosztach po wizycie czy wykonanym zabiegu. Ścigane i piętnowane jest przede wszystkim ukrywanie tzw. opłat covidowych, a nie ich wysokość. Dla porównania w Europie jej wysokość to kilkanaście złotych, natomiast w Polsce może wynieść nawet kilkaset - podaje rmf.fm.

Najbrzydsze samochody, jakie kiedykolwiek powstały. Niemożliwe, że ktoś nimi chce jeździćNajbrzydsze samochody, jakie kiedykolwiek powstały. Niemożliwe, że ktoś nimi chce jeździćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie
  2. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News