fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Napis ZUS i pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Kwietnia 2020

Zwolnienie z opłat obejmie większą grupę osób. Jest jednak jeden haczyk, wielu się rozczaruje

Opłata składek ZUS może zostać zawieszona dla większej ilości osób dzięki specustawie. Jednak okazuje się, że w takim wsparciu jest pewna pułapka. Trzy miesiące zwolnienia z ZUS oznaczają wyższy podatek - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Opłata składek może być zawieszona. Rośnie liczba wniosków

Jednym z rozwiązań zawartych w Tarczy antykryzysowej jest zwolnienie z opłat ZUS. Przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z tej opcji wnioskują o zawieszenie opłaty za kwiecień, maj i czerwiec tego roku. Na przestrzeni tygodnia instytucja odebrała ponad 200 tys. takich wniosków.

Opłata dla fiskusa

Jeżeli ktoś ma nadzieję, że uda mu się zaoszczędzić łącznie na opłatach blisko 4,3 tys. zł w jeden kwartał, to czeka go spore rozczarowanie. Okazuje się, że jeśli przedsiębiorca wnioskujący o zawieszenie opłat będzie miał dochody, to fiskus potrąci mu 515 zł miesięcznie z 1431,48 zł (ZUS i NFZ) zaoszczędzonych środków - informuje “DGP”.

Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczyMaseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczyCzytaj dalej

Niestety, to konsekwencja wykładni Ministerstwa Finansów, którą przytacza dziennik. Dodatkowa opłata dla skarbówki od “szczęśliwców”, którym zakład okresowo zawiesił składki, jest spowodowana tym, że przedsiębiorcy nie odliczą składek ZUS w PIT.

Nie możesz zarabiać przez trzy miesiące. Inaczej czeka Cię opłata

Aby uniknąć takiej opłaty, otrzymując zwolnienie z ZUS przedsiębiorca nie może nic zarabiać przez trzy miesiące, gdy nie płaci składek. Od 1 kwietnia br. z rozwiązania mogą korzystać mikrofirmy, natomiast przygotowywane przez rząd rozszerzenie przewiduje pomoc także dla MŚP.

Najnowsze badania mówią same za siebie. Palacze bardziej zagrożeni zakażeniemNajnowsze badania mówią same za siebie. Palacze bardziej zagrożeni zakażeniemCzytaj dalej

Specustawa nie określa dokładnie, jak rozliczać ze skarbówką zaliczki na ZUS od pracowników, gdy przedsiębiorstwo również na nich otrzymała zwolnienia z opłat. Jednak kierując się wykładnią resortu finansów “DGP” zakłada, że ZUS potrącony przez pracodawcę z wynagrodzenia brutto obniża podstawę obliczenia zaliczki na PIT, nawet kiedy nie odprowadza się składek.

Więcej w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
Polacy wybrali już najbezpieczniejszą sieć w czasie pandemii. Co piąty wskazał właśnie jąPolacy wybrali już najbezpieczniejszą sieć w czasie pandemii. Co piąty wskazał właśnie jąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News