dianaperiodista93 / Pixabay
Obraz Diana Rebolledo Castro z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 22 Kwietnia 2020

RMF: ONZ zapowiada nadejście klęski o "biblijnym rozmiarze". Ucierpi nawet 250 mln ludzi

ONZ przestrzega przed kolejną możliwą konsekwencją pandemii koronawirusa. Organizacja Narodów Zjednoczonych zapowiada klęskę głodu o “biblijnych rozmiarach”, w wyniku której ucierpi nawet 250 milionów ludzi na całym świecie.

ONZ ostrzega przed głodem

Pandemia koronawirusa wciąż zbiera śmiertelne żniwa, a przecież to niejedyny problem ludzkości. Światu zagraża susza i klęska głodu, przed którą ostrzega David Beasley, szef Światowego Programu Żywnościowego, która jest agendą ONZ.

Przedstawiciel ONZ wzywa polityków do podjęcia natychmiastowych działań, które pomogą uniknąć katastrofy o zasięgu globalnym - informuje RMF FM.

Od czwartku maseczki wielokrotnego użytku w popularnej sieciówce. Zapłacisz 3,99 zł za sztukęOd czwartku maseczki wielokrotnego użytku w popularnej sieciówce. Zapłacisz 3,99 zł za sztukęCzytaj dalej

ONZ: głód dotknie nawet 250 milionów osób

W raporcie przygotowanym przez agendę ONZ wskazano, w konsekwencji pandemii koronawirusa liczba osób cierpiących z powodu niedożywienia wzrośnie niemal dwukrotnie. Co gorsza, tak drastyczny wzrost ma powstać w krótkim czasie - głód może dotknąć nawet 115 milionów osób, w w sumie z aktualnymi 135 milionami niedożywionych daje blisko 250 milionów ludzi.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał dobre wieści. Chodzi o transmisję poziomą wirusa

Prawda jest taka, że czas nie działa naszą korzyść - powiedział David Beasley w trakcie briefiengu. - W ciągu najbliższych miesięcy możemy stanąć w obliczu klęski głodu o biblijnym rozmiarze - ostrzega cytowany przez RMF FM przedstawiciel ONZ.

10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacić10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacićCzytaj dalej

Szef Światowego Programu Żywnościowego zaapelował do rządów państw o szybkie działanie. - Wierzę, że dzięki naszej wiedzy i partnerstwu możemy stworzyć niezbędne programy i zespoły, które sprawią, że pandemia koronawirusa nie przerodzi się w kryzys żywnościowy i humanitarny - mówi przedstawiciel ONZ.

Kryzys żywnościowy. Którym państwom najbardziej zagraża?

Z raportu przygotowanego przez agendę ONZ można się dowiedzieć, że najbardziej narażone na głód państwa to Jemen, Demokratyczna Republika Konga, Afganistan, Etiopia, Sudan, Nigeria, Tahiti, Sudan Południowy i Wenezuela.

Za mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczegoZa mała odległość od członków rodziny może grozić akcją policji. Morawiecki tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Ze względu na kryzys ekonomiczny wywołany pandemią koronawirusa organizacje humanitarne mają obawy o to, że państwa zmniejszą swoją pomoc finansową. Agenda ONZ zapowiada, że będzie walczyć o życie mieszkańców najbardziej zagrożonych głodem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy w Warszawie może zabraknąć wody? Jest pilny apel prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polskie ministerstwo wysłało śmigłowce. Tragiczna sytuacja w północnej części Polski
Pekao i PZU odradzają robienie jednej rzeczy. Wszystko z powodu panującej epidemiiPekao i PZU odradzają robienie jednej rzeczy. Wszystko z powodu panującej epidemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News