Koszty ogrzewania czasem mogą przytłoczyć
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News 15.01.2019. n/z Kaloryfer i pieniadze.
Autor Komunikaty prasowe - 8 Marca 2020

4 tys. zł za ogrzewanie. Każdy z nas może dostać taki rachunek, wszystko przez jeden błąd

Ogrzewanie warte fortunę? Czytelnik Wirtualnej Polski za ogrzewanie zapłacił 4 tys. złotych. Tak absurdalnie wysokiemu rachunkowi winna była jedna rzecz.

Ogrzewanie a nowe kaloryfery

Ogrzewanie było droższe przez niesprawiedliwy system podziału kosztów ogrzewania - czytelnik po prostu wymienił grzejniki na nowsze. \Podzielniki ciepła zamiast umożliwiać właściwe rozliczanie, czasami mogą działać na naszą niekorzyść, jak właśnie w tym przypadku. To wystarczyło by jego rachunki wzrosły do niespotykanych poziomów, jak na koszty ogrzewania mieszkania w bloku.

Już za dwa miesiące popularny produkt całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln PolakówJuż za dwa miesiące popularny produkt całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln PolakówCzytaj dalej

- Słyszałem już o takich przypadkach na naszym osiedlu. W każdym \'ofiary\' mają wymienione grzejniki na nowego typu, natomiast praktycznie całe osiedle wyposażone jest w grzejniki żeliwne z lat 80. Efekt finalny jest taki, że sąsiad ogrzał mieszkanie za 1500 zł/sezon, u mnie koszty ogrzewania wyszły 4275 zł/sezon. Utrzymuję temperaturę 21-22 st. C, więc nie jest to kosmiczna temperatura - informuje czytelnik.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Agata Duda znalazla się w trudnej sytuacji. Współpracownica ujawnia kulisy

Winne podzielniki ciepła

Skarżył się on też, że sąsiedzi w mieszkaniach przylegających do jego nie ogrzewali mieszkań w takim stopniu by temperatura nie miało to wpływu na jego mieszkanie. Podobne przypadki zawyżonych kosztów ogrzewania są widoczne w wielu spółdzielniach mieszkaniowych. Zazwyczaj jest to wywołane sposobem rozliczania, gdzie osoby mające wyższe zużycie mają naliczane nieproporcjonalnie wyższe koszty ciepła. Nie zawsze podzielniki ciepła są dla nas korzystne. – One zliczają pełne jednostki np. 100, 200. Zwykle dochodzi jednak do sytuacji, gdy spora część mieszkańców ma minimalne zużycie – 5 czy 10 jednostek. Czyli grzejnik praktycznie nie emituje ciepła. W ten sposób te 50 proc. kosztów rozdzielane jest pomiędzy mieszkańców, którzy nabili większe wartości - miał jakiś czas temu komentować zużycie innego właściciela gigantycznego rachunku za ogrzewanie radca prawny Szczepana Barszczewski.

Jednak w tym wypadku dosyć istotnym czynnikiem były nowe kaloryfery. - Pod poszczególne typy grzejników wykonany jest projekt instalacji centralnego ogrzewania. Nie można ich wymieniać bez zgody zarządcy i bez wskazania mocy grzejników, która nie może być inna niż w przypadku pozostałych. Instalacja c.o. zaczyna się w momencie wejścia do budynku, na grzejnikach w poszczególnych mieszkaniach kończąc - tłumaczy Tomasz Kwaśniewski,dyrektor siedleckiego oddziału Energosystemu.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

Jest więc szansa, że moc grzejnika była niedostosowana do wielkości mieszkania, a także najpewniej z utrzymywania dużo wyższej temperatury niż w innych mieszkaniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Nietypowy objaw czerniaka. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dłoniom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News