Ograniczenia wesel Łukasz Szumowski
Flickr.com Kancelaria Premiera
Autor Konrad Karpiuk - 1 Sierpnia 2020

Szumowski już nie taki przekonany, co do wesel. Zakłada ograniczenia

Ograniczenie liczby gości na weselach do 150 osób nie wystarczyło. Imprezy weselne okazały się ogniskami zapalnymi koronawirusa i ostatnie wzrosty zakażeń zaniepokoiły Ministerstwo Zdrowia, które zamierza podjąć w tej sprawie działania.

Ograniczenie wesel miałoby polegać na zmniejszeniu limitu gości oraz prowadzenie obowiązku rejestracji takich wydarzeń, oczywiście zgodnie z zasadami RODO. Ministerstwo zdrowia chciałoby wiedzieć, gdzie odbywają się wesela oraz kto w nich uczestniczy. Łukasz Szumowski zaznacza jednak, że jest to pomysł będący w fazie rozważań.

Ograniczenie

- Dzięki temu mielibyśmy mniej dowolności przy tych wydarzeniach: prywatnych, weselnych, pogrzebowych. Wiemy, że z nich jest ostatnio więcej zakażeń - powiedział na temat planowego obowiązku rejestracji Łukasz Szumowski.

Problem z weselami polega na tym, że mało kto trzyma na nich dystans, więc wystarczy jedna zarażona osoba, aby zarazić licznych weselników. Ponadto biesiadnicy następnego dnia rozjadą się do domów i mogą zarazić kolejne osoby.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ambasada Niemiec zdecydowała się na symboliczny gest na znak głębokiego bólu i wstydu76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ambasada Niemiec zdecydowała się na symboliczny gest na znak głębokiego bólu i wstyduCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Dwuletnie dziecko leżało bez oznak życia w nagrzanym aucie. W ostatniej chwili udało się je uratować

Będą kary za łamanie obostrzeń

- Zdajemy sobie sprawę, że nawet ten wzrost zachorowań, który widzimy, jest umiejscowiony. [...] Widzimy na przykład, że duże wesela stają się rozsadnikiem zachorowań. Pierwszym krokiem jest powrót do przypominania o restrykcjach, które obowiązują, a nie są przestrzegane. Następnie egzekucja, związana także z karaniem za łamanie tych restrykcji - mówiła minister Jadwiga Emilewicz, zapowiadając kary dla osoby łamiące reżim epidemiczny.

Rząd rozważa nie tylko restrykcje związane z weselami. Możliwe jest wprowadzenie obostrzeń także w miejscach, w których wybuchły ogniska koronawirusa. Mogą wrócić te restrykcje, które obowiązywały w szczytowych momentach pandemii, choć jak zapewnia Łukasz Szumowski, powrotu do ogólnokrajowego lockdownu nie będzie.

NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądzNBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądzCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wiadomo, jak będzie wyglądał nowy rok szkolny. Uczniowie, przygotujcie się
  2. Kobieta otworzyła drzwi nieznajomemu, który chciał wręczyć jej kwiaty. Chwilę później zaczął się prawdziwy horror
  3. Żona prezydenta ma koronawirusa. Za oceanem wirus szaleje. Niepokojące wieści ze świata
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Najpierw Lara Gessler, teraz jej partner. Pokazał zdjęcie zupełnie bez żadnych ubrań, tak świętują przeprowadzkę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News