Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 25.03.2020. Epidemia koronowirusa. Dezynfekcja dworca autobusowego Warszawa Zachodnia oraz autokaru Polonus.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Kwietnia 2020

Ograniczenia z powodu pandemii nawet do 2022? Naukowcy nie mają wątpliwości

Ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych mogą być potrzebne aż do 2022 roku, jeśli wcześniej nie zostanie stworzona szczepionka lub nie zwiększy się wydolności służby zdrowia - uważają naukowcy z Uniwersytetu Harvarda.

Ograniczenia w USA nawet do 2022

Eksperci z Uniwersytetu Harvarda są zdania, że okresowe ograniczenia mogą być konieczne nawet przez kilka lat. Naukowcy twierdzą, że długość trwania epidemii jest uzależniona od dwóch aspektów, które pozostają niewiadomymi. Aby pokonać epidemię, należy opracować skuteczną szczepionkę, a także odkryć, jak długo osoby wyzdrowiałe zachowują odporność na wirusa - twierdzą badacze w artykule opublikowanym w magazynie “Science”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Jurek Owsiak ostro skrytykowany w TVP za swoją pomoc w walce z epidemią. Odpowiedział jeszcze mocniej

A ograniczenia mogą się okazać niezbędne aż do 2022 roku. Nawet jeśli uda się zatrzymać wirusa na tyle, by przestał być widoczny, to i tak trzeba monitorować sytuację. Nawrót epidemii będzie zagrażać nawet do 2024 roku - ostrzegają specjaliści cytowani przez “Wprost”.

Morawiecki zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Już wiadomo, kiedy rząd je ujawniMorawiecki zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Już wiadomo, kiedy rząd je ujawniCzytaj dalej

Ograniczenia to “najskuteczniejsza broń”

Zdaniem autorów artykułu ograniczenia wprowadzane w walce z epidemią wiążą się z negatywnymi konsekwencjami edukacyjnymi, gospodarczymi i społecznymi. Ale szef amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Robert Redfield zwraca uwagę, że ograniczenia to jedna z “najskuteczniejszych broni” w walce z koronawirusem. Dają też szansę na odciążenie służby zdrowia.

Ograniczenia przyczyną konfliktu władz

Jak podaje “Wprost”, ograniczenia i stosunek do epidemii stały się w USA stały się zarzewiem politycznego konfliktu między prezydentem Donaldem Trumpem i gubernatorami wielu w stanów. Prezydent USA chciałby jak najszybciej znieść ograniczenia i otworzyć kraj.

Od 1 maja paliwo tańsze dla ponad 24 tys. Polaków. Orlen podpisał z rządem umowęOd 1 maja paliwo tańsze dla ponad 24 tys. Polaków. Orlen podpisał z rządem umowęCzytaj dalej

Tymczasem gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo oświadczył, że nie zamierza stosować się do poleceń prezydenta w jego stanie, jeśli stwierdzi, że będą stanowić zagrożenie dla Amerykanów.

W Stanach Zjednoczonych potwierdzono dotychczas ponad 600 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu choroby COVID-19 zmarło już prawie 30 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Gdzie wyrzucić maseczki i rękawiczki? Odpowiedź nie jest taka oczywista
  3. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Europa zamarła, zabrzmiał dzwon, miliony ludzi przeszły ciarki. Niezwykła chwila w rocznicę pożaru perły Francji

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News