Ofiar koronawirusa w Polsce przybywa
praca własna
Autor Radosław Święcki - 15 Marca 2020

Coraz gorzej na zachodzie Europy. Tylko ostatniej nocy w kraju zmarło ponad 100 osób

Ofiary koronawirusa w Hiszpanii coraz liczniejsze. Wynik śmierci w wyniku zakażenia drastycznie rośnie. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło ponad sto osób, stwierdzono też 2 tys. nowych przypadków zakażenia wirusem – podaje agencja AFP.

Ofiary koronawirusa coraz liczniejsze

Hiszpańskie władze poinformowały w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby przybyło 2 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Choruje w sumie 7753 osób. Na tym jednak nie koniec złych wiadomości, bowiem o ponad setkę wzrosła liczba ofiar śmiertelnych COVID-19, która wynosi obecnie 288 osób.

Orlen wypuścił płyn do dezynfekcji. Wiadomo już za ile kupisz go na stacjiOrlen wypuścił płyn do dezynfekcji. Wiadomo już za ile kupisz go na stacjiCzytaj dalej

Wśród osób zarażonych koronawirusem jest żona hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza Begona Gomez. Biuro hiszpańskiego szefa rządu informuje, że Gomez, jak i sam premier czują sie dobrze i przestrzegają zaleceń i służb sanitarnych.

Hiszpański rząd ogłosił w sobotę stan zagrożenia epidemicznego, który ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przepisy zakładają, że Hiszpanie mogą wychodzić jedynie do pracy bądź do sklepów po zakupy. Same sklepy – poza aptekami i sklepami sprzedającymi artykuły pierwszej potrzeby – zostaną zamknięte. Ograniczone zostanie również kursowanie pociągów. Obostrzenia mają obowiązywać 15 dni.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ministerstwo Zdrowia: jest 7 nowych przypadków zakażenia w Polsce

Polska wzorem dla Hiszpanii?

Hiszpania wprowadziła stan zagrożenia epidemicznego dzień po tym jak decyzję w tej sprawie ogłosił polski rząd.

W ostatnich dniach głośno było o artykule hiszpańskiego blogera, publikującego pod pseudonimem Elentir. W artykule pod wiele mówiącym tytułem „Przykład Polski wobec koronawirusa: co rząd hiszpański powinien był zrobić, a czego nie zrobił”, autor porównuje sposoby reagowania na kryzys związany z epidemią przez rządy w Polsce i w Hiszpanii.

Lepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieLepiej nie wypłacaj gotówki z banku. Zaszkodzisz podwójnie i nie tylko sobieCzytaj dalej

Bloger zwraca uwagę, że resortem zdrowia w Polsce kieruje uznany kardiolog, autor 150 artykułów w periodykach krajowych i zagranicznych. Tymczasem na czele hiszpańskiego ministerstwa zdrowia stoi Salvador Illa, który – jak pisze Elentir - jest magistrem filozofii, który całe życie poświęcił karierze politycznej w szeregach partii socjalistycznej.

- Różnica między ministrami – jak ironizuje bloger – wyjaśnia „spokój, z jakim rząd hiszpański potraktował problem epidemii”.

W artykule bloger podkreśla, że Polska w odróżnieniu od Hiszpanii od samego początku potraktowała problem epidemii poważnie, chociaż na jej terytorium nie było jeszcze żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia.

Kwarantanna zatacza coraz szersze kręgi. Odizolowanych może być nawet 100 tys. PolakówKwarantanna zatacza coraz szersze kręgi. Odizolowanych może być nawet 100 tys. PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News