OFE zostaną zlikwidowane
Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 2 Lipca 2020

Reforma OFE zawieszona. Minister finansów zdradził, kiedy rząd wróci do sprawy

Likwidacja OFE dopiero w przyszłym roku. Minister finansów zdradził szczegóły zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych.

OFE nie będą w tym roku reformowane. Minister Finansów, Tadeusz Kościński, poinformował, że zapowiadana reforma, która skutkować ma likwidacją Otwartych Funduszy Emerytalnych nie zostanie przeprowadzona w tym roku.

OFE do likwidacji

Ministerstwo Finansów ma plan sięgnąć do naszych środków zgromadzonych na kontach emerytalnych. OFE mają zostać zlikwidowane i przekształcone w Indywidualne Konta Emerytalne. Przy okazji zmiany mamy stracić część pieniędzy. Rząd od dawna planuje wprowadzenie tak zwanej opłaty przekształceniowej w wysokości 15% zgromadzonych przez nas środków - informuje money.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?

"Co do OFE - to będzie już przyszły rok" - powiedział Kościński w czasie konferencji prasowej. Podkreślił, że MF prowadzi analizy w tej kwestii. Poprzednio resort zapowiadał, że przesunięcie likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych będzie realizowane pomimo pandemii koronawirusa. Teraz okazuje się, że epidemia pokrzyżowała plany rządzących. Przypominamy - OFE miały zostać zlikwidowane 1 czerwca 2020 roku. Okazuje się jednak, że plany te zostały odroczone na przyszły rok.

Aktualizacja budżetu

Niespodziewany atak pandemii i kolejne tarcze antykryzysowe oraz zapomogi socjalne z budżetu państwa wymuszają zaktualizowanie prognoz budżetowych na 2020 rok. Minister zapowiedział, że nowela zostanie zaprezentowana na dniach. - Mamy coraz więcej realnych danych, które pokazują - na tym etapie - że gospodarka zaczyna się rozkręcać i możemy coraz więcej pieniędzy przeznaczyć na rozwój, na inwestycje niż na ratowanie miejsc pracy. W ciągu tygodni będziemy prezentować nasze propozycje do nowelizowania budżetu - powiedział Kościński podczas konferencji prasowej. Nowy projekt powinien zostać pokazany opinii publicznej w połowie lipca.

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

Resort finansów zapowiedział, że rząd nie planuje wypuszczania na zagraniczne rynki polskich obligacji skarbowych. - Nie mamy jakichś konkretnych potrzeb. Wczoraj skorzystaliśmy z okazji, że akurat rynki wskazywały, że jest taka możliwość, żeby plasować obligacje z niską rentownością, więc zdecydowaliśmy się na sprzedaż euroobligacji, żeby mieć odpowiednią strukturę naszego portfela, również po to, żeby pokazać rynkowi, że inwestorzy wierzą w polską gospodarkę, że szybko wyjdziemy z tego kryzysu - doprecyzował Kościński. Jak podaje portal Money.pl, Polska sprzedała wczoraj 3-letnie benchmarkowe euroobligacje o wartości 2 mld euro przy rentowności -0,11%.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta
  2. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Dwie osoby nie żyją. Kierowca uderzył w drzewo podczas wyprzedzania
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Wspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieWspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News