Odszkodowanie na kwotę 900 tys. euro prawnicy określili jako "minimum wobec udowodnionych stałych szkód"
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Grudnia 2019

Rekordowe odszkodowanie za hałas. Prawie milion euro dla włoskiej rodziny za hałaśliwe sąsiedztwo

Odszkodowanie w wysokości 900 tys. euro wyznaczył sąd pewnej rodzinie z okolic włoskiego miasta Cuneo za hałas, który wywoływała pobliska suszarnia kukurydzy. To absolutny rekord - nigdy wcześniej sąd we Włoszech nie przyznał takiego odszkodowania - informuje TVN24BiS.

Odszkodowanie na rekordową kwotę we Włoszech

Odszkodowanie wymierzone przez włoski sąd musi zapłacić konsorcjum rolne z Piemontu. Otrzyma je rodzina zamieszkująca dom w miejscowości Savigliano. Koszmar rodziny rozpoczął się 22 lata temu, kiedy w odległości 60 metrów od ich domu zbudowano suszarnię kukurydzy.

Hałas, jaki wywoływała suszarnia, okazał się nie do zniesienia. Wyjątkowo nieprzyjemne odgłosy wymusiły na rodzinie zamontowanie podwójnych szyb w oknach, zmianę rozkładu pokojów oraz rezygnację ze spotkań towarzyskich w domu - podaje TVN24 BiS.

- Żaden inny sąd nie przyznał odszkodowania w takim wymiarze za straty wyrządzone z powodu hałasu - powiedzieli cytowani przez TVN24BiS adwokaci Stefano Bertone i Renato Ambrosio, reprezentujący rodzinę.

W rozmowie z mediami adwokaci stwierdzili, że odszkodowanie w wysokości 900 tys. euro to "minimum wobec udowodnionych stałych szkód" ponoszonych przez rodzinę. Oprócz tego sąd w Cuneo zdecydował o zamknięciu suszarni kukurydzy, która w ostatnich latach pracowała jeszcze intensywniej.

Ostatnie dni na dopełnienie nowego obowiązku. Inaczej zapłacisz kilka tysięcy złotych karyOstatnie dni na dopełnienie nowego obowiązku. Inaczej zapłacisz kilka tysięcy złotych karyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Paznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobach
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News