Wypadek
wikimedia, F&J
Autor Komunikaty prasowe - 2 Lutego 2020

Dostaniesz nawet dwa odszkodowania. Musisz pamiętać o jednej rzeczy

Odszkodowanie po wypadku drogowym poszkodowani (kierowca i pasażerowie) mogą otrzymać, jeśli ubezpieczenie auta OC lub AC, którym jechali, było w momencie wypadku rozszerzone o polisę NNW. “Warto pamiętać, że skorzystanie z NNW nie wyklucza odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy wypadku” - informuje Fakt.

Odszkodowanie za udział w wypadku drogowym

Odszkodowanie, czyli rekompensatę z obowiązkowego OC sprawcy wypadku drogowego, ale również osobne świadczenie w ramach komunikacyjnego ubezpieczenia NNW, które jest dobrowolnym rozszerzeniem własnego OC lub AC, można otrzymać w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu w wypadku drogowym.

- W przypadku tzw. szkód osobowych, do których zaliczają się utrata zdrowia czy śmierć w wypadku, świadczenia wypłacane przez ubezpieczycieli kumulują się. Często spotykamy się z taką sytuacją: poszkodowani otrzymują pieniądze z polisy OC sprawcy zdarzenia, ale równolegle ubiegają się o środki z ubezpieczenia na życie lub NNW. W ten sposób zapewniają sobie wypłaty z różnych źródeł – mówi Damian Andruszkiewicz, odpowiedzialny za ubezpieczenia komunikacyjne w Compensa TU SA Vienna Insurance Group, jak cytuje Fakt.

Bardzo złe wieści z rynku pracy. Co 10 osoba zagrożona biedąBardzo złe wieści z rynku pracy. Co 10 osoba zagrożona biedąCzytaj dalej

Ochrona zadziała w całej Europie

Odszkodowanie zostanie wypłacone, jeśli właściciel samochodu, w którym poszkodowani znajdowali się w momencie wypadku, miał wykupione NNW przy zawieraniu obowiązkowego ubezpieczenia OC lub dobrowolnego AC. Ochrona będzie działała w Polsce, a także w innych krajach, które należą do systemu Zielonej Karty, czyli na obszarze całej Europy.

Jak podaje Fakt, polisa obejmuje związane z nieszczęśliwym wypadkiem:

  • trwały uszczerbek na zdrowiu osób znajdujących się w aucie,
  • śmierć kierowcy lub jego pasażerów (w takiej sytuacji świadczenie otrzymują ich bliscy), koszty leczenia.

Istotnym faktem jest, że ochrona obejmuje nie tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków, które wydarzyły się w trakcie jazdy.

- Do zdarzenia może także dojść podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, przy jego załadunku lub rozładunku, w czasie postoju i naprawy na trasie podróży. Ubezpieczenie obejmuje też obrażenia powstałe w związku z upadkiem pojazdu, pożarem czy wybuchem, wynikającym z przyczyn wewnętrznych - podaje Fakt.

Biedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejBiedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejCzytaj dalej

Wysokość odszkodowania

Każdy ubezpieczyciel we własnym zakresie ustala, jakie zaproponuje maksymalne świadczenie. Na polskim rynku najczęściej zawierane są polisy, których sumy sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

- Na rynku można znaleźć bardzo różne oferty. Na przykład u nas suma ubezpieczenia może wynosić od 10 tys. do 100 tys. zł. Opcjonalnie, na wypadek śmierci kierującego pojazdem możną ją także pięciokrotnie zwiększyć oraz wkrótce będzie można rozszerzyć zakres ochrony o organizację i pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. To pokazuje, że podstawowy zakres NNW może zostać w niektórych przypadkach rozszerzony – mówi Damian Andruszkiewicz z Compensy, jak cytuje Fakt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski
Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News